Zdraví

Bezchlorová bazénová chemie je šetrná k našemu zdraví i k bazénu

Jak udržet vodu v bazénu čistou? Pokud jste do ní doposud přidávali chlór, máme pro vás dobrou zprávu. Na trhu je k mání také bezchlorová bazénová chemie, která je neméně účinná a navíc šetrná k našemu zdraví i samotnému bazénu…

Bazénová chemie na bázi chlóru si sice poradí se škodlivými bakteriemi, viry a plísněmi, ale není vhodná pro alergiky, astmatiky a ekzematiky. Pro vodu, která je čištěna chlórem, je charakteristický nepříjemný zápach a po koupání většina z nás trpí podrážděnou pokožkou a očními sliznicemi. Bezchlorová bazénová chemie GUAa představuje řešení, které oceníte i v jiných ohledech.

Bazénová chemie bez chlóru je při boji s mikroorganismy velmi efektivní a na rozdíl od klasické chemie má také vysoké algicigní účinky (potlačuje růst řas). Bezchlórová chemie je vhodná pro všechny typy domácích bazénů, tedy pro zastřešené i nezastřešené, ale také do zahradních jezírek a vířivých van.

Voda, která byla ošetřena bezchlorovou chemií, je šetrnější také k plavkám a k technologii a stavbě bazénu (je nekorozivní a ošetřované povrchy nemění svojí barvu). Přípravky GUAa vodu dezinfikují, dodají ji nezbytný kyslík a odstraní nežádoucí pěnu.

Bezchlorová chemie

Jak přejít z chloru na bezchlorovou chemii GUAa?

Vzhledem k tomu, že je koupací sezóna v plném proudu, předpokládáme, že jste již letos bazénovou chemii s chlorem aplikovali. Můžete však plynule přejít na bezchlorovou alternativu a to tak, že odstraníte volný chlór:

  • částečnou výměnou vody o cca 30 – 50 %
  • neutralizací přípravkem GUAa-OXI, která chlor odstraní do cca 30 minut
  • ukončením chlorování 2 – 3 dny před plánovanou aplikací bezchlorové chemie GUAa

Kdo GUAa vyrábí?

Bezchlorové přípravky na čištění bazénů vyrábí brněnská společnost Guapex a.s. již od roku 2007. Všechny výrobky jsou netoxické a tedy šetrné k lidem, zvířatům i rostlinám. Další informace najdete na www.guaa.cz.