Zubní implantáty: Vaše šance na nový chrup

Zubní implantáty: Vaše šance na nový chrup

Význam některých věcí si uvědomíme, teprve když o ně přijdeme. Patří k nim také chrup. Spousta lidí o něj příkladně pečuje až od chvíle, kdy se začne ozývat. Mnohdy je již pozdě a dojde k nejhoršímu – ztrátě jednoho či více zubů. Současná stomatologie je naštěstí na velmi vysoké úrovní, a tak se není čeho obávat. Stačí se objednat k lékaři a domluvit se na zhotovení implantátu. V čem je lepší než můstek a proč byste neměli dlouho otálet? Odpovědi nám prozradil specialista z oboru implantologie, zubař Ostrava MDDr. Ondřej Vicher.

V čem je zubní implantát lepší než můstek?

V případě ztráty jednoho zubu se v minulosti volil můstek. Respektive se volí i dnes, ale oproti zubnímu implantátu má jisté nevýhody. K jeho provedení je třeba, aby zubař zbrousil zdravé vedlejší zuby, což (navzdory tomu, že se tento úkon zubní lékaři snaží provádět velmi šetrně) má negativní vliv na celkovou životnost chrupu. Pro můstek tak hovoří pouze nižší cena. Odborník na zubní implantáty Nový Jičín Vicher upřesňuje, že jde o ideální způsob, jak zaplnit mezeru po ztraceném či vytržením zubu bez nutnosti zásahu do zdravých zubů. Fixní náhrada má obvykle podobu titanového válečku, který se zčásti ukotví v čelistní kosti. Menší (viditelná) část slouží jako náhrada chybějícího zubu. S přijetím titanu tělo nemá problém – je tzv. biokompatibilní. Výhodou zubního implantátu je nezávislost na stavu okolních zubů. Další pak fakt, že ho lze využít i na pokrytí větší mezery, případně na celý zubní oblouk, což je u můstku nemyslitelné. Cena je vyšší, ale na druhou stranu jde o dlouhodobé řešení. Vicher zároveň upozorňuje, že o výsledku rozhoduje kvalita zubních implantátů i úroveň provedení práce. Zájemce by se proto neměl rozhodovat pouze na základě ceny. Zubní implantáty Opava značek Straumann a Dentis patří k těm lepším.

Pro dokonalý úsměv musíte do Ostravy

Rozhodnete-li si navrátit perfektní úsměv, zavítejte do ostravské ordinace, kde jsou na prvním místě bezbolestnost, preciznost a estetika. Potvrdí vám to spokojení klienti z širokého okolí. Klinika je jasnou volbou pro zájemce o zubní implantáty Olomouc i ve vzdálenějších lokalitách.

Publikováno: 12. 03. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam