Móda

Hodinkám rozhodně neodzvonilo! Poradíme vám, podle čeho vybírat…

Někdejší masivní rozšíření mobilních telefonů vzbudilo v milovnících náramkových hodinek obavy, že jejich oblíbený pomocník zanedlouho zmizí v propadlišti dějin a bude je možno spatřit je v muzeích. Opak je pravdou. Klasické hodinky sice na čas ustoupily do ústraní, ale většina z nás nakonec pochopila, že jsou v mnoha ohledech praktičtější a stále patří mezi nejdůležitější doplňky. Hodinářská recese je ta tam a výrobci opět chrlí nové modely jako na běžícím pásu. Pokud se poněkud ztrácíte v jejich parametrech, určitě se vám bude hodit několik praktických tipů, které vám výběr nových hodinek usnadní.

Mezi nejdůležitější kritéria patří design. Nikdo z nás by nechtěl nosit hodinky, které jsou sice praktické a nabité celou řadou užitečných funkcí, ale nevypadají dobře. Při výběru zohledněte nejen současné trendy, ale především vlastní vkus a styl.

Co se týče strojku, zde se výběr omezuje na quartzový strojek. Je přesný a nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu. Je však závislý na baterii, kterou je třeba čas od času vyměnit. Poslední dobou se však začínají objevovat alternativní typy nabíjení – solární a mechanické. Některé dražší modely společenských hodinek jsou vybaveny mechanickým strojkem se samonátahem.

Důležitým parametrem je také materiál, z něhož jsou hodiny vyrobeny. Nejde jen o odolnost, ale také potenciální alergii. Pokud se vaše pokožka nesnese s kovem nebo koženým řemínkem, budete muset sáhnout po plastu nebo látce. Nemáte-li příliš omezený rozpočet, vsaďte na safírové sklo, které je mnohem odolnější vůči mechanickému poškození a poškrábání než běžné typy sklíček.

Za pozornost stojí také osvětlení, díky kterému budete moct kontrolovat čas i v noci. Hodinky bez osvětleného ciferníku nebo luminiscenčních ručiček příliš praktické nejsou. Užitečná je i vodotěsnost – ověřte si, do jakých podmínek je vybraný model určen a zda se vodotěsnost nevztahuje pouze na sprchování.

Širokou nabídku dámských, pánských, dětských i unisex hodinek najdete u známého prodejce levnéelektro.cz. Ve virtuálních regálech najdete také stylové nástěnné hodiny a budíky. Vybere si opravdu každý…