Hubnutí zdravě a bez diet? Ukážeme vám, jak na to!

Léto je tady a s ním i každoroční starosti zástupů mužů i žen, které chtějí mít do plavek na dovolenou ideální formu. Zanedbali jste během roku cvičení a nestravovali se příliš zdravě? Nevadí, na změnu není nikdy pozdě. Lze se ale vůbec během měsíce až dvou dostat na svou vysněnou váhu?

Realistické cíle

V první řadě je dobré si ujasnit, že neexistuje žádný zázračný způsob, jak za měsíc shodit 20 kilo. A pokud to s hubnutím myslíte vážně a chcete, aby vám váha nekolísala, podobné cíle si ani nedávejte. Vše se samozřejmě odvíjí od vaší současné váhy, kondice a toho, kolik chcete ve výsledku zhubnout. Ideální stav je hubnout zhruba půl kila za týden.

Zapomeňte na diety

Je pozitivní, že s přibývající osvětou o zdravém životním stylu ubývá žen, které se snaží držet drastické diety. Jednostranný jídelníček, málo živin a žádné energetické hodnoty totiž z diet dělají nástroj na zhuntování metabolismu. Zapomeňte tedy na to, že budete týden pít jen mléko, budete jíst jen syrovou zeleninu nebo budete přežívat jen na ovocných šťávách. Pokud chcete opravdu shodit kila a vyhnout se jojo efektu, musíte mít vyvážený jídelníček. Jestliže si nevíte rady, můžete se obrátit na výživové poradce.

Bez pohybu to nepůjde

S vyváženým jídelníčkem jde ruku v ruce pohyb. Sice můžete zhubnout i bez něj, avšak celý proces tím velmi zpomalíte. V případě, že rádi sportujete, stačí vyrazit častěji na kolo, kolečkové brusle nebo si jděte několikrát týdně zaplavat. Jestliže dáváte přednost fitness centru, můžete vyzkoušet hubnutí zábavnou formou pomocí sálových lekcí. Pilates, spinning, jóga nebo kruhový trénink jsou skvělými nástroji, se kterými půjdou kila rychle dolů. Nezapomínejte také na motivaci a na odměnu po dobře vykonané práci. Odpočinout a zregenerovat svaly po cvičení můžete ve wellness zóně.

Publikováno: 16. 07. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam