Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Jídlo

3 tipy na nejlepší letní koktejly

Slyšíte to? Léto klepe na dveře a zve vás někam na lahodný míchaný nápoj. Nebo se snad nechcete odpoutat z pohodlí svého lehátka? V tom případě si zahrajte na barmana a připravte pro sebe a partu přátel několik delikátních koktejlů doma! Není to tak složité, jak to na první pohled vypadá. Prozradíme vám tři recepty na nejoblíbenější letní koktejly, se kterými sklidíte obdiv od všech přítomných.

Pestrobarevné a především chutné koktejly na nás čekají v každém koutku světa. Pro dnešek jsme vybrali ty, které vám namíchají v oblasti střední a severní Ameriky. Nechte si chutnat!

1. Mexická margarita

Margaritu netřeba představovat, tedy za předpokladu, že jste sledovali legendární seriál Přátelé. Právě ten totiž oblíbený letní koktejl proslavil, nicméně v zemi svého původu na něj nedali dopustit již předtím. V Mexiku se dokonce 22. února slaví Národní den margarity. Ta originální má jemně žlutý nádech, ale v baru vám možná nabídnou různě dochucené varianty – např malinově červenou nebo neonově zelenou.. A jak margaritu namíchat? Budete potřebovat tyto ingredience: tequila, cointreau (pomerančový likér), citronová nebo limetková šťáva a sůl.

2. Kubánské Mojito

Mojito je klasika. Tento nejoblíbenější kubánský nápoj miloval Ernest Hemingway a jistě si ho zamilujete i vy. Vynikající mátovo-limetková chuť je zkrátka neodolatelná a v nejhorších parnech vás dokonale osvěží. Mojito přitom připravíte velmi rychle a budete potřebovat pouze: bílý rum, hnědý třtinový cukr, sodovku, mátu, limetky.

3. Koktejl přímo z Manhattanu

Na závěr další z koktejlů, který se dostal do širšího podvědomí díky televiznímu seriálu. Sex ve městě jistě znáte a pravděpodobně si vzpomenete, co Carrie, společně se svými kamarádkami, ráda popíjela. Koktejl Manhattan si většinou objednávají ženy, protože je lahodný a osvěžující. Příprava je velmi snadná, nicméně se neobejdete bez: žitné whisky, červeného vermutu a angostury. Poté, co všechny ingredience promícháte a nalijete do vychlazené sklenice, můžete koktejl ozdobit třešinkou.

Sháníte ingredience? Máme pro vás perfektní tip!

Vážit cestu do nákupního centra a zjistit, že nemají to, pro co jste přijeli? Nic pro vás… Jděte s dobou a nakupujte kvalitní alkohol k přípravě míchaných nápojů tam, kde ho mají za skvělé ceny a pěkně pohromadě. Internetový obchod www.alkohall.cz nabízí pestrou nabídku toho nejlepšího alkoholu, se kterým namícháte ty nejlepší drinky. Nechybí whisky, rum, vodka, brandy, chapagne a další lahůdky, které vás během léta osvěží a umocní náladu. Osobně si můžete alkoholické nápoje vyzvednout nedaleko OC Eden v Praze.