Výstavba čistých prostorů pod taktovkou EP Rožnov

Výstavba čistých prostorů pod taktovkou EP Rožnov

Historie společnosti EP Rožnov a.s. sahá až do roku 1959 a původně se specializovala na výrobu vakuové techniky. Dnes patří mezi nejvýznamnější projekční, inženýrské a dodavatelské společnosti a poskytuje komplexní služby v oblasti investiční výstavby a oblastech náročných technologií, při čemž se specializuje na čisté a klimatizované prostory. Realizuje významné zakázky v oblasti elektrotechnického průmyslu, občanské a průmyslové výstavby, zdravotnictví, optiky a farmacie a to nejen v České republice, ale i v celé řadě zahraničních států.

Co je to čistý prostor?

Společnost klade důraz na čistotu prostředí, ve kterém nemůže dojít ke kontaminaci osob či produktů. Čisté prostory jsou nejen bezprašné a prosté mikroorganismů, ale definuje je také vlhkost prostředí a tlak. K jejich realizaci jsou zapotřebí speciální stavební prvky a vzduchotechnické systémy. Normy, podle kterých výstavba ve farmacii a dalších odvětvích probíhá, určují zvláštní předpisy. Vůbec první čistý prostor realizovala společnost již v roce 1968 a to ještě pod původním názvem – Tesla Rožnov.

Proč si pro svůj projekt vybrat EP Rožnov?

Zmiňovaná výstavba ve farmacii patří k nejvýznamnějším oborům, kterým se EP Rožnov dlouhodobě věnuje. Zkušenosti a neustálý vývoj řadí společnost mezi přední dodavatele kompletních služeb a pro farmaceutický průmysl. Její činnost začíná projektem a končí samotnou realizací. Nejvýznamnější realizované zakázky se týkaly oblasti substancí, pevných,měkkých a tekutých látkových forem, API, CTS, laboratoří a energetické a logistické podpory. Letité zkušenosti uplatňuje EP Rožnov nejen ve výstavbě zcela nových projektů, ale také v rozšiřování a modernizaci těch stávajících.

Publikováno: 30. 01. 2013

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: čisté prostory | EP Rožnov | výstavba ve farmacii