4 hlavní důvody, proč si pořídit repasované PC nebo notebook

4 hlavní důvody, proč si pořídit repasované PC nebo notebook

Potřebujete nový stolní počítač nebo notebook, ale máte velmi omezený rozpočet? Chcete-li se vyhnout nákupu low-endového kusu, jehož výkon vám nebude stačit ani na základní administrativní práce, jděte do „repasu“ - repasovaná PC a laptopy jsou v mnoha ohledech výhodnější investicí. Pohodlně se usaďte a přečtěte si, proč této volby nebudete litovat.

1. Nadstandardní životnost

Mezi repasované počítače a notebooky obvykle spadají modely vyšší třídy, které se chlubí kvalitním dílenským zpracováním (odolné materiály, bytelné panty, špičkové chlazení...), a tedy i dlouhou životností. Byť nejde o zbrusu nové kusy, jsou ve velmi dobrém až vynikajícím stavu a mají toho ještě hodně před sebou

2. Vysoká míra uživatelského komfortu

S vysokou pořizovací cenou jde ruku v ruce vysoký komfort používání. U notebooků to může v praxi znamenat například lepší pozorovací úhly displeje, optimální rozvržení klávesnice, správně řešený odvod tepla, vhodně umístěné reproduktory apod. A protože repasované počítače v době uvedení na trh patřily k dražšímu zboží, z hlediska uživatelského komfortu v mnohém předčí nové modely nižší třídy.

3. Bezkonkurenční poměr ceny a výkonu

Za poměrně málo peněz spousta muziky? Ano, právě to můžete čekat od sortimentu repasované techniky. Levné notebooky a PC se prodávají v podobě tzv. barebonů (částečně sestavených platforem) a finální konfiguraci určíte vy až při nákupu. Sami si zvolíte velikost paměti a ostatní parametry dle plánovaného využití.

4. Dostupné náhradní díly a záruka

Prodejci poskytují na repasy roční záruku, a navíc nebudete mít problém s případnými opravami. Většina počítačů v nabídce má výrazně delší životní cyklus než lowcostové počítače a bez větších potíží k nim seženete náhradní díly všeho druhu – samozřejmě za velmi příjemné ceny. Na závěr malé repete: repasované počítače jsou cenově dostupné, výkonné, odolné a svým způsobem také ekologické (kupujete starší, nikoliv nový kus). Potřebujete snad další důvody, proč jít do repasu?

Publikováno: 22. 10. 2020

Kategorie: Technika

Autor: Adam