4 hlavní výhody operativního leasingu

4 hlavní výhody operativního leasingu

Potrpíte si na vlastnictví věcí? Pak vás operativní leasing neboli „operák“ příliš nenadchne. Nebudete přece platit za něco, co nikdy nebude vaše... Pokud však uvažujete jiným způsobem a jde vám o efektivitu a praktičnost, budete se vám daný typ financování líbit. Přečtěte si hlavní výhody a udělejte si názor sami.

Eliminace jednorázového výdaje

Pořízení nového auta je pro většinu lidí velmi zatežující. Ne každý chce vydat všechny našetřené peníze a zůstat takříkajíc bez koruny. Týká se to i firmy, kterou by mohla obměna vozového parku vyčerpat a destabilizovat cash flow. Díky operativnímu leasingu opadá nutnost jednorázové investice a auto se stává prostředkem k rozvoji podnikání – nikoliv cílem.

Srovnatelně (ne)výhodný s jinými způsoby financování

Operativní leasing v mnoha lidech budí dojem, že je drahý, protože nutí zákazníka platit marži leasingovce a značkovému servisu. To je sice pravda, ale na druhou stranu se celkové náklady snižují díky velkým objemům služeb a komodit. Leasingové společnosti mají u dodavatelů jiné (mnohem výhodnější) cenové podmínky než jednotlivci. Proto je např. Škoda Superb na operativní leasing k mání za dostupnou a nikoliv přemrštěnou cenu.

Flexibilita

Operák je flexibilní ve smyslu nabídky vozidel i doby nájmu. Zájemce se nemusí omezovat na standardní nabídku, ale naopak si může vybrat jakékoliv dostupné auto. Leasingové společnosti pracují rychle a objednávky vyřizují obratem. A co se týče doby pronájmu, obvykle je volitelná a zákazníci mají možnost ji prodloužit i zkrátit bez sankcí.

Ideální poměr ceny a výkonu

Ceny automobilů klesají závratnou rychlostí. V případě některých modelů i o 20 % za rok – a právě proto se operativní leasing jeví jako výhodná alternativa. Navíc budete mít neustále k dispozici zánovní vůz – třeba oblíbený VW Passat na operativní leasing, aniž byste se museli starat o servis a administrativu. Chcete se o operativním leasingu dozvědět více a podívat se na nabídku vozů? Najdete ji na podbabapoperak.cz.

Publikováno: 30. 03. 2019

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: výhody operativního leasingu