Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte rezervaci Milovice a podpořte návrat divokých koní do ČR.

Investiční zlato

Zlaté investiční mince a slitky nakupujte online na AuPortal.cz.

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zdraví

5 tipů, jak nepřetěžovat svá záda

Kdo už zažil, jak nepříjemná může být bolest zad, rozhodně v tomto případě zbystří. Bolest zad je často paralyzující, nedovolí vám zvednout se z postele, natož vykonávat jakoukoliv činnost. Zkuste bolesti předejít a pečujte o sebe. Víte, jak svá záda nepřetěžovat?

1) Pravidelné cvičení

Nejlepší způsob, jak posílit svá záda a celkově i střed těla je cvičení. Zařaďte jej každý den nebo alespoň obden. Samozřejmě se nemusí jednat o hodiny strávené v posilovně. Na začátek zcela postačí, když si dopřejete zhruba patnáctiminutové ranní protažení, a to stejné zopakujete večer před spaním. Proti bolesti zad skvěle funguje i jóga a pilates. Cvičit můžete podle knih nebo také podle internetových videí.

2) Kabelky a batohy

Kabelky a batohy, včetně školních batohů, jsou samostatnou kapitolou. Ženy by se měly vyhnout těžkým a velkým kabelkám, které mají přehozené přes rameno. Těmto kabelkám se říká crossbody a pokud jsou opravdu těžké a plné věci, rozhodně nepomáhají ke správnému držení těla. U batohů si vždy vybírejte batohy s ergonomickými prvky. Investujte také do aktovky pro prvňáčky, protože denní nošení učebnic a sešitů se na zádech dětí mohou velmi rychle nepříjemně podepsat.

3) Správné držení těla

Co se týče zmíněného správného držení těla, všimněte si, jak často chodíte shrbení. A co teď? Sedíte u počítače a máte povolená ramena a bolí vás záda? Narovnejte se, jako kdybyste byli loutka a někdo vás tahal za provázek vycházející z hlavy. Ramena zvedněte nahoru, dozadu a dolů. Zkuste si na toto narovnání vzpomenout a aplikujte ho několikrát denně. Po nějakém čase pro vás bude správné držení těla automatické.

4) Sedavé zaměstnaní

Problém se zády často řeší lidé, kteří mají sedavé zaměstnaní. Pokud pracujete u počítače a musíte u kancelářského stolu sedět mnohdy i osm hodin denně, zkuste se vždy po půl až hodině na chvíli projít. Protáhněte se a zajděte si třeba uvařit čaj nebo kávu. Snažte se nesedět po celou dobu pracovní doby. Pokud vám to situace dovolí, jděte z práce domů pěšky nebo si alespoň dopřejte procházku se psem nebo s dětmi.

5) Co nesete na bedrech

Mnohdy si ani neuvědomujeme, co vše v kabelce nebo zmíněném batohu nosíme. Počínaje osobními věcmi, přes svačinu nebo oběd, až po cvičební pomůcky nebo třeba knihy. Věřte, že každodenní nošení tašky i kabelky přes rameno se na vašich zádech podepíše. Pokud je to možné, volte raději batoh, který dokáže rovnoměrně rozložit celou váhu obsahu vašeho zavazadla.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *