5 tipů, jak si vybrat dobrý pneuservis

5 tipů, jak si vybrat dobrý pneuservis

I letos platí od prvního listopadu povinné zimní pneumatiky. Pokud se tedy chystáte vyjet na silnice nebo jste zpozorovali, že vaše kola již nejsou v nejlepším stavu, je třeba přemýšlet nad přezutím. Nejsnadnější a nejpohodlnější je navštívit pneuservis. Jeho výběr však neponechávejte náhodě, jde totiž o vaši bezpečnost. Podle čeho poznat, kde odvedou kvalitní práci?

1. Poradí vám

V dobrém pneuservisu vám nenasadí hned první gumy, které jim přijdou pod ruku a budou splňovat zákonem stanovenou hloubku dezénu. Naopak se budou snažit zjistit, v jakém prostředí obvykle jezdíte, jaký typ pneumatik preferujete a v jaké cenové relaci se chcete pohybovat. Na základě těchto údajů pak poskytnou několik variant, ze kterých si můžete vybrat. Pokud se vás snaží přimět ke koupi konkrétního typu, který je shodou náhod v té nejvyšší cenové kategorii, raději odejděte a nechte si pneumatiky přezout jinde.

2. Poskytnou dodatečné služby

Pokud chcete pneumatiky pouze přezout, dobrý pneuservis gumu pečlivě umyje. Kdyby v ní totiž zůstalo bláto, kamínky nebo jiné nečistoty, nebude možné správně nastavit geometrii kol a jejich vyvážení. Proces výměny by měl také zahrnovat nahrazení starých ventilků za nové. Jen tak se vyhnete častému dofukování kol.

3. Umožňují uskladnění

Dobrý pneuservis vám také poskytne možnost sezónního uskladnění vašich letních pneumatik. Mají totiž mnohem lepší podmínky pro uchovávání gum, než jaké panují např. ve vašem sklepě.

4. Poradí si se senzory TPMS

Jestliže je vaše auto vybaveno systémem přímého měření tlaku v pneumatikách, je zapotřebí pneumatiky zkalibrovat tak, aby dosáhly optimální hodnoty tlaku. V profesionálním pneuservisu si s tím poradí pomocí speciálního diagnostického přístroje.

5. Mají potřebné vybavení a tradici

Další známkou dobrého pneuservisu jsou pracovníci, kteří jsou profesionálové ve svém oboru a opravdu rozumí tomu, co dělají. Moderní stroje a veškeré potřebné vybavení by mělo být samozřejmostí. O kvalitě servisu svědčí také dlouhé působení na trhu, dobré recenze a hlavně spokojení zákazníci, kteří se vracejí. A podle čeho si vybíráte pneuservis vy?

Publikováno: 13. 02. 2019

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat pneuservis