Jak se zbavit zápachu při pocení? Oblečte se do bambusu!

Jak se zbavit zápachu při pocení? Oblečte se do bambusu!

Nadměrné pocení je nepříjemné. A to nejen pro osobu, která se potí, ale i pro její okolí. V podstatě trpí úplně všichni. Problém lze přitom vyřešit velmi elegantně – vhodně zvoleným oblečením. Respektive vhodně zvoleným materiálem, který vás zbaví nelibého pachu potu jako mávnutím kouzelným proutkem. Ale proč dělat tajnosti, oním „kouzelným“ materiálem není nic jiného než bambusové vlákno. Zajímají vás podrobnosti? Chcete-li se dozvědět, jak navždy zbavit zápachu z potu, nepřestávejte číst!

Co byste měli vědět o potu?

Na začátek pár faktů o potu. Kdysi dávno byl jedním ze signálů sexuální připravenosti. Dnes s ním bojujeme deodoranty a antiperspiranty. Většinou bezvýsledně. Jenomže nejde o pot jako takový, protože ten je důležitý. Tělo neprodukuje pot jen tak pro nic za nic. Jeden z důvodů pocení je stabilita tělesné teploty, ochlazování a zvlhčování povrchu těla. Co se týče zápachu, který pocení provází, jeho původcem jsou bakterie. Ty se na povrchu kůže a oblečení rychle množí a odumírají. Deodoranty a antiperspiranty sice představují určité řešení, nicméně většinou zápach pach eliminují jen na kratší dobu.

Proč je bambus vhodným materiálem pro výrobu oblečení?

Vraťme se k „zázračnému“ bambusu. V Asii se již po staletí využívá napříč mnoha obory. Uplatňuje se ve stavebnictví, v dopravě, medicíně… v neposlední řadě také v oděvním průmyslu. Vyrábí se z něj oblečení vhodné pro každodenní nošení. Bambusové oblečení je lehké, jemné, nedráždí pokožku a likviduje bakterie, které jsou příčinou zápachu při pocení. Pro své antibakteriální a absorpční vlastnosti se bambusové outfity mimořádně hodí pro sportovce a aktivní jedince. Samozřejmě i pro osoby trpící nadměrným pocením. K nejžádanějším textilním výrobkům bezesporu patří bambusové ponožky, které si uživatelé nemohou vynachválit. Na nohách se vyskytuje největší množství potních žláz a nemusíme podotýkat, jak je zápach linoucí se z bot nepříjemný.

Kladivo na hyperhydrózu

Potí se každý, bez výjimky. Někteří lidé však trpí hyperhydrózou. Mají vyvinutější potní žlázy, které jsou velmi aktivní a vylučují značné množství potu. Diagnóza bohužel není spojena jen se zápachem, ale také s jinými kosmetickými potížemi (např. tvorbou vyrážek). Pro osoby s hyperhydrózou je bambusové oblečení spásou. Oblečení z bambusu je prodyšné, což samo o sobě redukuje pocení. Bambusové vlákno se svými antibakteriálními vlastnostmi není živnou půdou pro bakterie. Absorbuje a odvádí pot dále od pokožky, kde se odpařuje.

Jaké oblečení se z bambusu vyrábí?

Co se týče sortimentu bambusového oblečení, k nejrozšířenějším výrobkům patří zmíněné pánské a dámské ponožky. Vyrábí se také v krátké (kotníčkové) verzi, která je ideální pro nošení během léta. V průběhu chladnějšího období naopak oceníte thermo ponožky. Z bambusového vlákna se vyrábí také spodní prádlo. Skvělou volbou jsou bambusové boxerky s příměsí spandexu (kvůli pružnosti). 13353-boxerky-velke Pro dámy jsou určeny bambusové kalhotky, kterým se z hygienického hlediska nemůže rovnat žádný jiný materiál. 13352-kalhotk-web-2 13351-kalhotky-web Nedílnou součástí bambusové garderóby jsou bambusová trička a košilky. I ty jsou velmi jemné a maximálně pohodlné. A konečně bambusové leginy – hit, který je k mání v elegantní černé i trendy barevných kombinacích.

Kde seženete kvalitní bambusové oblečení levně?

Všechny výše zmíněné výrobky z bambusu najdete v nabídce specializovaného prodejce oblecbambus.cz. Zákaznická podpora vám ráda zodpoví veškeré dotazy a pomůže s výběrem. Ceny vás mile překvapí a při nákupu nad 999 Kč je doprava zdarma. Zboží lze bezplatně vrátit nebo vyměnit do 30 dní od převzetí. Tak na co ještě čekáte? Dejte sbohem nepříjemného zápachu při pocení a užívejte si život naplno!

Publikováno: 14. 12. 2015

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: bambusové oblečení | jak se zbavit zápachu při pocení | oblečení z bambusu