5 TOP dezénů letních pneumatik pro zodpovědné řidiče

5 TOP dezénů letních pneumatik pro zodpovědné řidiče

Přezutí se opět kvapem blíží. Potřebujete nové letní pneumatiky? S nabídkou problém rozhodně není. Tím bývá spíše schopnost se v ní zorientovat. Rozhodli jsme se vám proto pomoci a vybrali jsme 5 TOP dezénů letních pneumatik, a to od značek, které rozhodně nemohou zklamat.

Dunlop SP Sport Bluresponse: dokonalý valivý odpor a přilnavost v jednom (hodnocení: 92 %, vynikající)

Dunlop SP Sport Bluresponse Dezén pneumatiky Dunlop SP Sport Bluresponse je ideálním řešením pro každého, kdo hledá dokonalé přilnavé vlastnosti pneumatik a současně se chce chovat ohleduplně k životnímu prostředí. Vyniká třemi podélnými drážkami. Zatímco běžně narazíte na to, že se dobré vlastnosti, pokud jde o valivý odpor (důležitý pro snížení spotřeby automobilu a dlouhou životnost pneumatik) a přilnavost (adheze je důležitou vlastností z hlediska bezpečnosti) vzájemně vylučují, u pneumatik s tímto dezénem se stal malý zázrak a obě vlastnosti jsou v dokonale vyváženém poměru. Pneumatiky nabízí skvělou přilnavost zejména na vodě a výrazně tak snižují riziko aquaplaningu. Speciálně vyvinuté tuhé dezénové bloky snižují brzdnou dráhu automobilu, a to jak za sucha, tak na mokré vozovce. Aerodynamický tvar a nízkoteplotní směs používaná pro pneumatiku zajišťují nízký valivý odpor, s čímž souvisí i nízká spotřeba pohonných hmot. Pneumatiky jsou tiché a nabízí komfortní jízdu. Okraje kol před poškozením chrání gumový profil, jenž mají pneumatiky Dunlop SP Sport Bluresponse po svém obvodu.

Hankook Ventus Prime3 K125: skvělé vlastnosti i na mokré vozovce (hodnocení: 91 %, skvělá)

Hankook Ventus Prime3 K125 Cenově velice výhodné pneumatiky Hankook Ventus Prime3 K125 jsou dalším modelem letních pneumatik střední třídy. Excelentní chování oceníte jak na mokrém, tak na suchém povrchu. Pneumatiky se mohou na mokré vozovce pochlubit přilnavostí třídy A. Výborná je odezva při brzdění i vliv na sníženou spotřebu paliva. Komfortní jízdu zajišťuje nízká hlučnost pneumatik s limitem 71 db. V autě tedy uslyšíte rádio a ani jako pasažéři nebudete muset kvůli hluku při vysokých rychlostech na sebe křičet. Výborný odvod vody pneumatikou je zajištěn obvodovými i příčnými drážkami a je ideální prevencí před vznikem aquaplaningu. Zesílená konstrukce pneumatik dělá pneumatiky Hankook Ventus velice odolnými.

Michelin Primacy 4: bezkonkurenční životnost (hodnocení: 91 %, skvělá)

Michelin Primacy 4 I když pro řadu řidičů bude nevýhodou již poněkud vyšší cena těchto pneumatik, rozhodně je to jen dojem. Micheliny jsou pneumatiky s bezkonkurenčním kilometrovým nájezdem. Náklady navíc vám tedy vrátí jejich skutečně dlouhá životnost. Michelin Primacy 4 nabízí ve srovnání s konkurencí až o 2,8 metru kratší brzdnou dráhu. Přilnavost na mokré vozovce odpovídá třídě B. Hlukový limit je ještě nižší než u předchozí řady pneumatik – pouhých 69 db. Pneumatika efektivně odvádí vodu a zabraňuje vzniku aquaplaningu. I opotřebovanější pneumatika má až o 22 % větší plochu pro odvod vody, než tomu bylo u předchozích modelů. Skutečně bezkonkurenční je kilometrový nájezd, který je až o 18 000 kilometrů vyšší, než je tomu u konkurenčních značek. Podílí se na tom jak struktura drážek pneumatiky, tak odolná běhounová směs, kterou pneumatiky Michelin Primacy 4 mají.

Matador MP47 Hectorra 3: levné pneumatiky pro luxusní vozy (hodnocení: 84 %, kvalitní)

Matador MP47 Hectorra 3 Tyto vysokorychlostní pneumatiky ze Slovenska nabízí kvalitní obutí pro automobily vyšší třídy a pro luxusní vozy. Pneumatiky Matador MP47 Hectorra 3 jsou skvěle ovladatelné na suchu i na mokré vozovce. Díky tuhým a pevným dezénovým blokům má pneumatika rychlou odezvu na řízení i vynikající záběr. Odezva při brzdění je velice účinná. Přilnavost na mokru je v třídě C. Silnou stránkou těchto pneumatik je i jejich výdrž. Pneumatiky Matador MP47 Hectorra 3 nabízí skvělý poměr cena/výkon, který oceníte ve chvíli, kdy chcete dát svému automobilu to, co k němu patří, avšak nechcete za pneumatiky příliš utrácet.

Barum Bravuris 5 HM: dokonalá „česká volba“, nyní s ještě delší životností (hodnocení: 81 %, bezchybná)

Barum Bravuris 5 HM Nakonec jsme si nechali pneumatiky Barum Bravuris 5 HM. Tato novinka navazuje na své slavné předchůdce a rozhodně byste ji neměli přehlédnout. Jde o nejoblíbenější obutí mezi českými řidiči. Ekonomická pneumatika nabízí všeho tak akorát a jde skutečně o kvalitní české zboží s vynikajícím poměrem ceny a kvality. Pneumatiky mají nízký valivý odpor, který snižuje spotřebu automobilu. Pneumatika má vynikající přilnavost na suchu a současně je dobře ovladatelná. Přilnavost na mokré vozovce dosahuje třídy B. V nové generaci, kterou vám představujeme, však pneumatiky Barum Bravuris 5 HM nabízí ještě o 15 % vyšší kilometrový nájezd, než na který byli řidiči zvyklí u předchozí generace. Výrobce vylepšil rozložení dezénových bloků, které je teď symetričtější, a vsadil na novou odolnější směs polymerů.

Jak si správně vybrat letní pneumatiky podle jejich dezénu?

Na letní dezény pneumatik jsme se podívali skutečně přísně a vůbec jsme je nešetřili. Pravdou je, že ať si z vybraných 5 TOP dezénů letních pneumatik vyberete kterékoliv pneumatiky, chybu neuděláte. Výběrem některého z uvedených dezénů je zaručena bezpečnost každého řidiče s ohledem na kvalitu a tradici těchto značek pneumatik.

Publikováno: 18. 03. 2019

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam