Jak si zařídit kancelář? Tak, abyste v ní byli spokojení vy i vaši klienti!

Jak si zařídit kancelář? Tak, abyste v ní byli spokojení vy i vaši klienti!

Čeká vás zařizování nové kanceláře, nebo jen zvažujete, že modernizujete stávající prostory? V tom případě máte před sebou nelehký a velmi důležitý úkol, ke kterému byste se měli postavit zodpovědně. To, jakým způsobem vybavíte kancelář, totiž do jisté míry ovlivní vaši budoucnost. A to nejen, co se týče efektivity práce, ale také to, jaký obrázek si na vás udělají klienti či obchodní partneři. Pokud nemáte se zařizováním administrativních prostorů žádné zkušenosti a navíc netušíte, proč mu věnovat tolik pozornosti, pak je následující soubor tipů určen právě vám.

Proč mít luxusní kancelář?

Možná by bylo vhodné otázku přeformulovat na „Proč nemít luxusní kancelář?!“. Uvědomte si, kolik času v práci strávíte a buďte k sobě upřímní. Opravdu se vám bude příjemně vstávat s vědomím, že za chvíli dorazíte do neútulného „brlohu“, ve kterém budete většinu dne pracovat? Svůj domov jste si přece také zařídili podle svých představ a nechtěli byste žít v provizorně zařízeném bydlení. Do kanceláře, kterou si zařídíte podle svých představ, se nebudete muset nutit a vaše pracovní morálka výrazně stoupne. Prostředí, ve kterém pracujeme, dělá divy, což ostatně potvrzuje celá řada psychologických studií. Peníze, které investujete do kancelářského nábytku a dalšího vybavení nad původně stanovený rámec, se vám mnohonásobně vrátí. Zmínili jsme, že luxusní, nebo alespoň stylová a vkusně zařízená kancelář, může ovlivnit vývoj vašeho byznysu. A to dokonce větší měrou, než jste si doposud mysleli. Movití klienti a klíčoví obchodní partneři z významných firem, se pro spolupráci mohou rozhodnout i na základě toho, jak na ně působí prostředí, ve kterém s nimi budete jednat. Zkrátka a dobře si o vás udělají si o vás obrázek.

Praktické a ergonomické zázemí

Vaše nová kancelář by měla snoubit estetiku s funkcionalitou a ergonomií. Věnujte dostatek času projektování a vytvořte si výčet činností, které v ní budete vykonávat. Nezapomínejte ani na maličkosti, neboť právě ty jsou nezbytnou součástí celku. Nesnažte se místnost zaplnit nábytkem a naopak vsaďte na vzdušné prostředí; zároveň však dbejte na to, aby kancelář disponovala dostatkem úložného prostoru. Časem se v ní nakupí množství šanonů s dokumenty a další věci, které byste měli mít po ruce. V neposlední řadě myslete na ergonomii a vybudujte si zdravé pracovní prostředí. Středobodem se stane vaše kancelářské křeslo – na tom rozhodně nešetřete a pořiďte si model, který se postará o vaše maximální pohodlí.

Nevíte si rady? Obraťte se na odborníky!

Máte z toho hlavu jako balón a raději byste se věnovali práci a neztráceli čas vymýšlením a kombinováním? Nebo jen nechcete šlápnout vedle? Jednoduchá rada zní – svěřte zařizování kanceláře někomu, kdo s ním má bohaté zkušenosti. V této souvislosti nelze jinak, než doporučit českou rodinnou firmu Anteria, která vybavuje nejen kanceláře, ale také laboratoře a jiné interiéry nábytkem vlastní výroby. Anteria nabízí komplexní servis, který zahrnuje vše od vypracování prvotního návrhu, až po montáž nábytku na místě. Vy přijdete k hotovému, respektive do plně vybavené kanceláře. Kancelářský nábytek Anteria vás překvapí hned v několika ohledech. Vypadá velmi dobře, je stoprocentně funkční a vyrábí se z velmi kvalitního a hygienicky certifikovaného materiálu. Díky 2 mm silné ABS hraně, kterou jsou pokryty všechny okraje, je navíc velmi odolný a výrobce svému sortimentu věří natolik, že na něj poskytuje pětiletou záruku. Během této doby navíc kancelářský nábytek 3 x zdarma zkontroluje a seřídí. Samozřejmostí jsou individuální úpravy na míru a jistě vás potěší, že doprava a montáž jsou v ceně. Po shlédnutí referencí nám bylo jasné, že česká firma skutečně patří mezi ty nejpovolanější. Na kvalitu nábytku a služeb v minulosti vsadila třeba Česká televize nebo gigant MALL.CZ. Sortiment, který zahrnuje také kancelářskou techniku a příslušenství, si můžete prohlédnout na www.vybavujeme-kancelar.cz, nebo si ho rovnou osahat v některé z výroben. Odpovědi na další otázky, které by vás mohly v souvislosti s vybavováním kancelářských prostorů a fungováním kanceláře jako takové zajímat, stoprocentně najdete na firemním blogu.