Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

A zase ty půjčky…

Začátkem ledna tradičně přibylo žádostí o půjčky. Důvod je prostý, spousta z nás má po pompézním zakončení loňského roku jednu kapsu prázdnou a druhou ještě prázdnější. Často si při výběru věřitele nedáváme pozor a nepřihlédneme k tomu, že úvěr nedokážeme bez problémů splatit. Brožurku se zásadami zodpovědného úvěrování by přitom měl mít po ruce každý, kdo o některé z obrovského množství půjček jen uvažuje. Pokud jste se se zásadami seznámili a shledali, že peníze skutečně potřebujete a nebudete mít problém s včasnou úhradou splátek, dejte si záležet s výběrem vhodné instituce. Ne každá bankovní či nebankovní půjčka nabízí vhodné řešení vaší situace a je proto na místě volit s rozmyslem.

Zapomeňte na soukromé investory a poohlédněte se po úvěru, který vám skutečně pomůže

Většina z nás se nakonec zaměří neúčelové půjčky, které umožňují financovat prakticky cokoliv. Soukromé investory, kteří se ohání nesrozumitelnými podmínkami, ovšem rovnou vynechte. Nechcete-li se dostat do ještě větších problémů, požádejte o úvěr v bance nebo u některé z prověřených nebankovních společností. Taková Expres půjčka od GE Money ve výší 30 000 až 600 000 vám pomůže nejen s drobnými výdaji, ale stejně tak poslouží k financování nákladné rekonstrukci bydlení. Dejte si však pozor, mýtus, že je bankovní půjčka vždy výhodnější, už v dnešní době dávno neplatí.

Dvakrát měř, jednou řež

Známé nebankovní společnosti jako je Cetelem, Home Credit či Essox často nabízí velmi atraktivní úvěry, které jsou za jistých okolností výhodnější, než konkurenční produkty z bankovní sféry. K přesnému porovnání vám skvěle poslouží takzvané úvěrové kalkulačky, které jsou k dispozici na webu konkrétní instituce. Perfektním příkladem je Home Credit online půjčka, která v některých modelových situacích dopadla lépe než populární spotřebitelský úvěr od České spořitelny. Vždy však záleží na požadované částce a délce splátkového kalendáře. Při výběru půjčky tedy skutečně platí ono známé pořekadlo, podle kterého bychom měli spíš měřit než řezat…