Anhydritová podlaha a vše, co byste o ní měli vědět

Anhydritová podlaha a vše, co byste o ní měli vědět

Čeká vás stavba nebo rekonstrukce domu a s tím i realizace nové podlahy? Pokud jste se již pustili do sondování o vlastnostech, výhodách a nevýhodách moderních materiálů, téměř jistě jste narazili na anhydrit - oblíbenou alternativu klasického betonu. Proč byste měli anhydritovou neboli litou podlahu chtít a v čem je lepší než betonová? Všechny důležité informace najdete v tomto článku.

Co je to anhydrit a jaké jsou jeho největší přednosti?

Laicky řečeno je anhydritová neboli litá podlaha vrstvou, která se nachází pod pochozí (finální) vrstvou, tedy například pod plovoucí podlahou, kobercem apod. Z hlediska složení hovoříme o směsi na bázi síranu vápenatého. Ve stavebnictví se lité anhydritové podlahy uplatňují díky vysoké pevnosti v tahu za ohybu, menšímu zatížení konstrukce (vrstva anhydritu je vzhledem k jeho vlastnostem nižší, a proto lehčí, než je tomu v případě betonu), čistotě pokládky a absenci vzduchových mezer (homogenní lité podlahy jsou ideální pro podlahové topení).

Kolik času zabere realizace?

Doba potřebná pro aplikaci anhydritu závisí na parametrech konkrétní technologie. Obecně je realizace anhydritové podlahy velmi rychlá – například pro společnost Anhypodahy s vlastní mobilní soupravou TransMix je vylití v rodinném domě otázkou několika hodin. Výsledkem je perfektně rovný povrch bez spár. V tomto směru je samonivelační potěr bezkonkurenční.

Za jak dlouho je anhydritová podlaha pochozí?

Mezi nejlepší vlastnosti anhydritové podlahy patří poměrně rychlé tuhnutí. Pochozí je již po dvou dnech, respektive za podmínky řádného větrání prostoru a případně i využití vysoušeče vzduchu nebo vytápění. Optimální způsob vysoušení závisí na době realizace (ročním období). Více informací i odpověď na otázku, jaké je u anhydritové podlahy cena, najdete na anhypodlahy.cz.

Publikováno: 25. 06. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam