Vše, co jste chtěli vědět o make-upu

Vše, co jste chtěli vědět o make-upu

Co to vlastně make-up je, jak ho správně vybrat a jak se vyznat ve všech produktech, které kosmetické firmy nabízejí? To vám poradí tento článek. Zaměříme se na to, jak správně používat jednotlivé produkty a připomeneme si i další triky, aby váš make-up vypadal vždy skvěle.

Make-up

Stejně jako malíř potřebuje pro své malby plátno, vašim plátnem je tvář. Aby líčení bylo celistvé a vy jste vypadali upraveně, je vždy potřeba nanést make-up. Pokud s make-upem začínáte, doporučuje se použít bb krém. Je to takový kompromis mezi hydratačním krémem a lehkým make-upem.

Tip: Pokud hledáte odstín make-upu a stále se nemůžete trefit, naneste si trochu na hranu čelisti a rozetřete. Zde nejlépe odhadnete správný odstín své kůže, pokud ho totiž zkoušíte jen na ruce, nikdy se netrefíte do přesného odstínu, i když se vám může zdát, že kůže na rukou a na tvářích vypadá naprosto stejně.

Korektor Součástí celistvého líčení je i korektor, který se používá na zakrytí drobných nedokonalostí. Jedná se ty nedostatky, které make-upem nezakryjete, ale také vám pomůže zbavit se kruhů pod očima. Odstín vybírejte tak, aby byl světlejší než je váš make-up.

Tip: Korektor můžete použít i třeba pod oční stíny, aby lépe vynikla barva stínů a ty lépe držely na svém místě.

Pudr U pudru máte dvě možnosti, buď si můžete vybrat pudr s pigmentem, který bude mít stejný odstín jako make-up nebo zvolte transparentní pudr, který je bílý. Bílý pudr je univerzálnější, jen musíte mít na paměti, že vaše pleť bude působit hodně světle a nikdy si nedávejte víc než jednu vrstvu.

Rtěnka

Pokud nejste zastánce klasických vysouvacích rtěnek existuje pro vás náhrada v podobě tekutých rtěnek. Ty na rozdíl od klasické rtěnky déle vydrží a v některých případech jsou i neslíbatelné. Součástí líčení však mohou být i lesky na rty nebo barevné balzámy.

Tip: Pokud nechcete mít obtisklou rtěnku na zubech existuje jednoduchý trik. Po aplikaci rtěnky vložte prst do úst, obemkněte ho rty a pomalu prst z úst vytáhněte. Zbavíte se tak přebytečné barvy z rtěnky, která by se vám obtiskla na zuby.

Publikováno: 11. 12. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Adam