Nenechte se napálit při nákupu ojetého vozu

Nenechte se napálit při nákupu ojetého vozu

Dosloužil vám automobil nebo jen uvažujete o obměně vozového parku, ale nechce se vám utrácet za nový vůz? V tom případě vám nezbude, než se po vhodném vozítku poohlédnout v některém z mnoha autobazarů. Prodej ojetých automobilů zažívá v posledních letech opravdový boom a budete-li mít štěstí, narazíte a vskutku zachovalý kousek za dobrou cenu. Nebo naopak naletíte nepříliš solidnímu prodejci a domů si odvezete starou plečku, do které budete muset investovat mnohem více, než jste měli původně v plánu. Pro všechny, kteří s koupí ojetého vozu nemají zkušenosti, jsme proto připravili několik užitečných rad.

Do autobazaru jedině s někým, kdo se v automobilech vyzná

Pro většinu z nás hraje prim cena. Netvrdíme, že se vám nemůže poštěstit do té míry, že natrefíte na automobil ve skvělém stavu a s cenovkou, která je mnohem nižší než všeobecný průměr, za který se daný model prodává. Buďte však obezřetní, za příliš nízkou cenou se většinou skrývá spousta skrytých nedostatků, na které vás prodejce „zapomene“ upozornit. Pokud automobilům nerozumíte, vezměte si s sebou na pomoct zkušeného automechanika. Ten vozidlo zkontroluje a případně vám pomůže vyjednat nižší cenu. Jestliže ve svém okolí nikoho, kdo by s vámi autobazary obrazil, nemáte, domluvte se s prodejcem na prohlídce v nejbližším servisu. Bude-li se zdráhat, raději se obraťte na konkurenci.

Dejte na dobré jméno

Stejně tak se vyplatí vsadit na dobré reference. Zeptejte se svých známých, ve kterém autobazaru nakupovali oni a třeba vás nasměrují správným směrem. V Praze a okolí by to mohlo být Autocentrum Kutnohorská, které je dlouhodobě považováno za jedno z nejlepších míst pro nákup a prodej ojetých vozů. Prodejce se chlubí bohatou nabídkou osobních, terénních i užitkových vozů a nechybí ani motorky. Nabízí výkup vozu za hotové, komisní prodej a případně na protiúčet. Neméně zajímavá je i možnost financování a to jak na splátky, tak i formou zpětného leasingu. Máte-li spadeno na jiný automobil, který se zrovna v nabídce nenachází, nevadí. Prodejce vám pomůže sehnat vozidlo přesně podle vašich představ. Aktuální nabídku si můžete prohlédnout třeba hned - najdete ji na autocentrumkutnohorska.cz.

Publikováno: 10. 05. 2013

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: autobazar | autobazar kutnohorská