Autoklub ČR testoval prémiové zimní pneu 205/55 R16 91 H

Autoklub ČR testoval prémiové zimní pneu 205/55 R16 91 H

Vybíráte zimní pneumatiky o rozměrech 205/55 R 16? Pokud vám jde především o bezpečnou jízdu a nikoliv o úsporu v řádu několika set korun, poohlédněte se v kategorii prémiových pneumatik. Autoklub ČR v minulých letech testoval dezény ze segmentu ekonomické a střední třídy, letos však srovnával ty nejlepší, které jsou je aktuálně na trhu.

Investice do kvality se vyplatí

Výsledky testu Autoklubu ČR nebyly nijak zvlášť překvapující. Prémiové zimní pneu mají mnohem lepší jízdní vlastnosti než levnější dezény. Komisaři rozdali 3 známky „velmi dobrý“, 3 známky „dobrý“ a 2 známky „vyhovující“. Prověřené prémiové zimní pneumatiky dlouhodobě doporučují také odborníci ze známého e-shopu pneumatiky.cz. Investice do dražšího obutí je na jízdních vlastnostech opravdu znát. Úspora v řádu stovek za zvýšené riziko nehody nestojí.

Jak testování probíhalo?

Zimní pneu 205/55 R16 91 H jsou druhým nejrozšířenějším rozměrem. Autoklub ČR vzorky testoval na vozech Audi A3 a VW Golf 1.4 TSI ve švýcarském Ulrichenu a polygonu v blízkosti německého Hannoveru. Komisaři kladli stejnou váhu všem testovaným kategoriím (jízda na sněhu, za mokra a na suchu) a jako referenční pneu zvolili model Michelin Alpin 5, který se ve srovnání umístil na druhém místě. Vítěz testu byl v době konání novinkou.

Zlatá příčka – Continental WinterContact TS 860

Překvapení se nekonalo. Continental pravidelně vyhrává většinu srovnání a test dezénů s rozměry 205/55 R16 91 nebyl výjimkou. Model Continental WinterContact TS 860 dosáhl nejlepších výsledků v těchto kategoriích: brzdění s ABS na suchém asfaltu, brzdění s ABS na mokru, 4x4 ABS brzdy na sněhu, mokrý povrch – kruhová dráha, hlučnost, akcelerace na sněhu a mokrý handling. Komisaři dále upozornili na to, že model TS 860 má nejkratší brzdnou dráhu na všech typech povrchů a mimo jiné i druhý nejnižší valivý odpor a nejnižší hlučnost. Jinými slovy jde o vynikající pneumatiky, které nemají konkurenci.

Stříbrná příčka – Michelin Alpin 5

Také referenční zimní pneu Michelin Alpin 5 jsou skvělou volbou. Výrobce na svém webu nešetří superlativy a komisaři z Autoklubu ČR jejich slova potvrdili. „Mišelinka“ excelovala na vlhké vozovce a na sněhu byla lepší jen pneu od Continentalu. Za zmínku stojí prvenství v kategorii záběr na sněhu a druhé místo v brzdění na mokru s ABS a mokrém handlingu. Podle komisařů pneu Michelin Alpin 5 skvěle drží stopu při jízdě do kopce i z kopce, neprokluzují a poradí si i s rozbředlým sněhem.

Bronzová příčka – Dunlop Winter Sport 5

Třetí místo není ostudné. Zimní pneu Dunlop Winter Sport 5 obdržela hodnocení „velmi dobrý“ a Autoklub ČR ji vyhodnotil jako velmi bezpečnou a ekonomickou (je nejúspornější ze všech testovaných pneu). Získala druhé místo v kategorii kruhová dráha, brzdění na sněhu a akcelerace na sněhu. Bezesporu jde o kvalitní dezén s vynikajícími vlastnostmi!

Publikováno: 20. 11. 2016

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: test zimních pneu 205/55 R16