Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Automatizace nachází uplatnění ve všech průmyslových odvětcích

Lidé jsou vynalézaví a od pradávna se snaží všechny procesy zefektivňovat a automatizovat. Jistě, ještě relativně nedávno nemohla být o automatizaci v pravém slova smyslu řeč, ale v současnosti jde, díky moderním technologiím, o standardní potup drtivé většiny výrobců. Automatizace je efektivní a do jisté míry také bezpodmínečně nutná především v průmyslu. A přestože ji neodborná veřejnost často zaměňuje s mechanizací, ve skutečnosti jde o jakýsi další krok. Automatizace jde mnohem dále než mechanizace a její podstatou je nahrazení lidského faktoru stroji.

Co je podstatou automatizace a jaké jsou její výhody?

Hlavním posláním automatizace je především usnadnění práce. To, co kdysi museli vykonávat zaměstnanci (často odborně vyškolení), dnes zvládnou stroje i bez jejich asistence. Největší výhody tkví ve zrychlení celého procesu a eliminace chyb. Stroj se na rozdíl od člověka neunaví a po celou dobu odvádí stejný výkon. Ano, i v případě plně automatizované výrobní linky samozřejmě může dojít k poruše, ale rozhodně ne tak často, jako v případě selhání lidského faktoru.

Netvrdíme, že v případě automatizace firmy propouští všechny zaměstnance. I plně automatizovaná linka potřebuje někoho, kdo by na ní dohlížel. Což zvládne pouze dostatečně kvalifikovaný pracovník, který svou kvalifikaci průběžně zlepšuje (s ohledem na využití novějších technologií).

Chystáte se automatizovat? Obraťte se na specialistu

Automatizace se uplatňuje nejen v těžkém nebo strojírenském průmyslu, ale také v průmyslu chemickém, farmaceutickém či papírenském. Zajímá vás, co většinu českých firem, byť oborově různých, spojuje? O jejich automatické linky se postarala společnost Aplaus, která se návrhy řídících systémů zabývá od roku 1994. Komplexní služby však zahrnují nejen návrh a realizaci, ale také školení řídících pracovníků a průběžný servis. Jestliže o automatizaci výroby ve vaší firmě uvažujete i vy, neváhejte společnost Aplaus kontaktovat. Další informace a kontaktní údaje najdete na www.aplaus.cz.