Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Auto-moto

Porovnání povinného ručení se v roce 2014 opravdu vyplatí

Vlastníte automobil nebo motocykl? V tom případě vám povinné ručení nemusíme sáhodlouze představovat. Pravděpodobně vás ale bude zajímat, jaký bude vývoj cen v roce 2014. V průběhu minulých let totiž cena pojistného klesla na absolutní minimum a pojišťovny se doslova předháněly ve slevách a výhodách. Dobrou náladu ale motoristům pokazil příchod nového Občanského zákoníku, kvůli kterého se povinné ručení dočkalo významných změn.

Změny v novém občanském zákoníku v roce 2014

Co bude mít na zvýšení ceny povinného ručení největší vliv? Mezi nejzásadnější změny patří úprava stanovení škody formou tabulek, které prý výši škody nevyjadřují dostatečně objektivně (soudci je však mohou používat i nadále). Další novinkou je navýšení ceny poškozené věci o poplatek za úsilí k uhrazení funkce poškozeného předmětu. Náhrada poškozené věci tak může být v praxi až o 30 % dražší.

V seznamu změn nechybí ani paušální úhrady při zásazích hasičů a odvody do fondu zábrany škod. Každý hodina započatého hasičského zásahu bude stát pojišťovnu 5 600 Kč a ročně přibližně o 200 mil. Kč více než předtím. Fond zábrany škod „spolyká“ dalších 600 mil. Kč, což v praxi vyústí ke zvýšení pojistného.

Chcete nejlevnější povinné ručení, které je v roce 2014 k mání?

Změny Občanského zákoníku netřeba nadále pitvat a pokud se nesmíříte se zvýšením pojistného u stávající pojišťovny, budete se muset poohlédnout po výhodnější variantě. Zde najdete online formulář, díky kterému rychle najdete nejlevnější povinné ručení 2014 všech pojišťoven. Stačí vyplnit několik základních údajů o vás a vašem vozidle a obratem se vám zobrazí přehledné porovnání všech dostupných nabídek. Zřejmě se budete divit, jak se sazebníky pojišťoven liší – výsledná úspora se může vyšplhat až na několik tisíc korun.

Povinné ručení porovnání tabulka cen představuje praktický nástroj, díky kterému ušetříte. Neztrácejte čas porovnáváním jednotlivých nabídek, které najdete na stránkách pojišťoven, nenechte se napálit finančními poradci a sjednejte si nové pojištění pěkně z pohodlí domova. Povinnému ručení se nevyhnete, ale není jediný důvod platit více, než ve skutečnosti musíte.