Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Energie

Proč topit palivovým dřevem? Poznejte všechny výhody a rozhodněte se sami

Navzdory velmi slabé letošní zimě se v domácnostech bez zdroje tepla neobejdeme. Výdaje za energie přitom tvoří podstatnou část domácího rozpočtu, a rozhodně proto není od věci zamyšlení nad způsobem, jak svá bydlení vytápíme. Respektive nad druhem paliva, který bychom označili značkou ideál. Možností je víc než dost a výběr je jistě do značné míry subjektivní otázkou priorit. Přesto se v posledních letech stále více Čech vrací k palivovému dřevu, a to především v souvislosti s rostoucími cenami plynu a elektřiny či zvýšeným zájmem o ochranu životního prostředí. Jaké konkrétní výhody nabídne vám?

Největší výhody topení palivovým dřevem v kostce

Palivové dřevo se chlubí mnoha přívlastky. Pro většinu lidí je zajímavé nízkou cenou. Oproti ostatním druhům paliv je nejlevnější. A zatímco plyn i elektřina průběžně zdražují, cena dřeva nijak razantně neroste. Výhřevnost je přitom velmi slušná.

Pro mnohé domácnosti je na prvním místě ekologický charakter, což palivové dřevo splňuje do puntíku. Topení dřevem je šetrné vůči životnímu prostředí, protože jde o obnovitelný zdroj. Při spalování se přitom do ovzduší dostává zhruba stejné množství škodlivin, kolik vyprodukuje tepelná elektrárna při spalování uhlí.

Dřevo samozřejmě nemusí sloužit jako primární zdroj tepla. V domácnostech nachází uplatnění i jako zdroj doplňkový – kombinovaný s elektrickým či plynovým vytápěním. Takovou možnost přivítá každý, kdo nechce být odkázán na nutnost ranního přikládání. Palivovým dřevem lze topit v kotli napojením na systém ústředního topení, v krbových kamnech či ve vložce, která v interiéru vykouzlí jedinečnou atmosféru.

Nespornou výhodou topení palivovým dřevem je fakt, že z něj zbývá minimum odpadu. Popel se navíc využívá jako hnojivo: obsahuje minerály, které rostlinám na zahrádce velmi prospívají.

A když k výše uvedeným výhodám přičtete snadné skladování a čistou manipulaci (především oproti uhlí), dojdete k závěru, že je správný čas pro změnu. Dejte dřevu šanci a ulevte svým financím i přírodě!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *