Brusinky a zdraví: Proč je pravidelně konzumovat?

Brusinky jsou drobné červené plody. Rostou na nízkých keřích, a to zejména v Severní Americe, a už dávno neplatí jen za ozdobu vánočního stolu. Již po staletí se užívají pro své blahodárné účinky na zdraví a moderní věda jen potvrzuje jejich sílu. Proč byste je měli také zařadit do svého jídelníčku - a jaké výhody nabízí ve formě přírodního doplňku stravy?

Vynikající antioxidant

Brusinky jsou doslova nabité antioxidanty, které chrání naše buňky před poškozením volnými radikály. Tyto škodlivé molekuly se podílejí na stárnutí a vzniku mnoha chronických onemocnění. Díky antioxidantům v brusinkách můžeme posílit svůj imunitní systém a chránit se před infekcemi a záněty.

Pro zdravé močové cesty

Jednou z nejznámějších vlastností brusinek je jejich vliv na zdraví močových cest. Studie prokázaly, že brusinky dokáží zabránit množení bakterií Escherichia coli (E. coli), které jsou nejčastější příčinou infekcí močových cest. Brusinky obsahují proanthocyaniny, které zabraňují E. coli v přilnutí k sliznici močových cest a jejich následnému množení. To je skvělá zpráva pro všechny, kteří trpí opakovanými infekcemi močových cest, ať už akutním zánětem močového měchýře, nebo chronickými záněty močových cest.

Ideální při menstruaci

Brusinky ale umí mnohem víc. Pomáhají zmírňovat nepříjemné symptomy premenstruačního syndromu a menopauzy, jako jsou výkyvy nálad, návaly horka a bolesti břicha. Podporují také zdraví srdce a cév, snižují hladinu LDL (špatného) cholesterolu a krevní tlak.

Jsou nabité vitamíny a působí proti zánětům

A to není všechno! Brusinky obsahují vitamíny C a E, které jsou důležité pro zdravou pokožku a vlasy. Mají také protizánětlivé účinky a mohou tak pomáhat při artritidě a dalších zánětlivých onemocněních.

Pokud hledáte přírodní cestu ke zlepšení svého zdraví, brusinky by měly být na vašem seznamu. Můžete je jíst čerstvé, sušené, ve formě džusu nebo doplňků stravy.

Tip: Pro maximální efekt vyzkoušejte Brusinky od Naturvity. Tento přírodní doplněk stravy obsahuje 800 mg koncentrovaného extraktu z brusinek v jedné dávce, což odpovídá konzumaci 20 000 mg čerstvých brusinek! Díky tomu je ideální pro všechny, kteří chtějí podpořit své zdraví a posílit imunitu. Zakoupíte jej v e-shopu gigalekarna.cz.

Brusinky jsou chutné a zdravé. Dopřejte si je a užijte si jejich blahodárné účinky!


Publikováno: 04. 07. 2024 / Aktualizováno: 11. 07. 2024

Kategorie: Zdraví

Autor: Lenka Mrázková