Buďte v obraze o tom, co se děje na cestách. Víme, kde hledat aktuální dopravní informace

Buďte v obraze o tom, co se děje na cestách. Víme, kde hledat aktuální dopravní informace

Pokud jste často na cestách, moc dobře víte, jak může nehoda nebo jiná nestandardní situace vaše cestování zkomplikovat. Tím spíš, když zrovna spěcháte a nemůžete si dovolit dlouhé čekání v koloně. Jenomže jak se komplikacím vyhnout? Respektive kde čerpat dopravní informace? Existuje vůbec nástroj, díky kterému budete mít neustálý přehled o stavu komunikací? Máme pro vás skvělou zprávu – stačí, když do adresního řádku v prohlížeči vyťukáte www.tudyne.cz.

Co je to „Tudy NE“?

TudyNE.cz je internetový portál, který přináší veškeré důležité dopravní informace. Ať už se chystáte do vedlejšího města nebo třeba na druhý konec republiky, rozhodně byste ho měli sledovat. Ale vše pěkně popořádku. Co přesně na webu najdete?

Dopravní informace a nehody

V prvé řadě je vhodné zmínit, že jde o zcela bezplatnou službu. Portál TudyNE.cz zobrazuje aktuální dopravní informace a stav silničního provozu. Stačí, když zvolíte příslušný kraj nebo město a obratem se vám zobrazí veškeré aktuální zprávy. A to nejen o nehodách, ale také o uzavírkách z důvodu oprav či nepříznivého počasí a podobně. K dispozici je také přehledná mapka s příslušnými ikonkami. Po rozkliknutí se „rozbalí“ infobox se zprávou o konkrétním místu. Zajímají-li vás pouze dopravní nehody aktuálně, zamiřte do příslušné kategorie. K dispozici je také archiv nehod z předešlých dní. U každé nehody najdete detailní popis – kdy k ní došlo, kolik vozidel se jí zúčastnilo a zda byl někdo zraněn. autonehoda

Zajímá vás, co se stalo v minulosti? Zapátrejte v archivu

Veškeré dopravní informace jsou archivovány a vy si je můžete v případě potřeby vyhledat v archivu. Pomocí filtrování určíte konkrétní datum, lokalitu a případně i to, jestli chcete zobrazit všechny dopravní informace, nebo jen nehody. Svou vlastní kategorii mají také dopravní nehody, ke kterým došlo v minulém dni.

Informace o ledovce

Pamatujete si, když nám na sklonku minulého roku znepříjemnila život ledovka? Ochromila dopravu v téměř celé České republice a silničáři měli co dělat, aby vše uvedli do pořádku. Vlaky měly až čtyřhodinová zpoždění, v Praze a Brně nejezdily tramvaje a na Přerovsku byl kvůli ledovce vyhlášen kalamitní stav. Ale proč se k nepříjemné ledovce vracíme? Protože na portálu TudyNE.cz můžete sledovat aktuální stav dopravy z hlediska ledovky, náledí a námrazy. Dozvíte se, ve kterých úsecích byste měli projíždět se zvýšenou opatrností a kdo ví, možná tak předejdete nehodě. autonehoda 2

Chcete mít dopravní informace vždy po ruce? Stáhněte si mobilní appku!

Ale co když zrovna nemáte k dispozici počítač? Nevadí – provozovatelé portálu TudyNE.cz totiž připravili mobilní aplikace pro Android, iOS i Windows Phone. Mobilní appka pro Android je k mání zdarma (verze s reklamou) i bez reklamy za 50 Kč. Uživatelé mobilních zařízení značky Apple si ji mohou stáhnout bezplatně a to samé platí také o majitelích zařízení s Windows Phone. Uživatelská hodnocení jsou velmi pozitivní a jde vidět, že si vývojáři dali spoustu práce s tím, aby byly aplikace přehledné a svižné. Nechybí v nich nic, co najdete na webu. Pokud z nějakého důvodu mobilní aplikaci nechcete, můžete brouzdat po mobilní verzi portálu na t.tudyne.cz.

Sledovat dopravní situaci se VYPLATÍ

Co dodat závěrem? TudyNE.cz je zřejmě nejpřehlednější portál svého druhu a vy se díky němu vždy dozvíte, co se momentálně děje na silnicích. Mít všechny aktuální dopravní informace na jednom místě, a to navíc zcela zdarma, vám přijde vhod po celý rok. Vyhněte se uzavírkám, omezením a místům, kde se stala dopravní nehoda a dojeďte do cíle včas a bezpečně.

Publikováno: 03. 01. 2015

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: dopravní informace | dopravní nehody aktuálně