Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Která vrata se hodí pro vaši garáž?

Garáž chrání nejen náš vůz před zloději a počasím, ale také slouží jako další úložný prostor pro uskladnění věcí a často i malá dílna. Aby bylo vše v bezpečí, potřebuje každá garáž také kvalitní vrata, jinak jde vlastně jen o přístřešek. Vrat existuje mnoho typů, jak vybrat ten pravý pro vaši garáž?

Kvalitní a bezpečná garážová vrata jsou na celé garáži tím nejdůležitějším, jejich výběru se tak vyplatí věnovat pozornost. Kromě designu a materiálu bychom se měli zaměřit také na to, jak a kam se vrata otevírají a kam se daný typ otevírání nejvíce hodí. Je potřeba si uvědomit, že správný výběr garážových vrat nám ušetří čas a také případné budoucí starosti.

  • Sekční vrata jsou nejpoužívanější typ současnosti. Otevírají se zasouváním jednotlivých panelů pod strop garáže, mají tak minimální požadavky na prostor před garáží. Jsou moderní a najdou uplatnění ve většině garáží.
  • Posuvná vrata se hodí do garáží, přes které se vstupuje do domu. Otevírají se zasouváním podél zdi. Jejich hlavní výhodou je možnost jen částečného otevření. Řešením jsou také pro garáže s nízkým vjezdem nebo sníženým stropem.
  • Dvoukřídlá vrata se otevírají do obou stran, vyžadují tak dostatečný prostor před garáží. Nejsou vhodná, pokud z garáže vyjíždíte rovnou do ulice nebo přímo silnice. Skvělá volba pro garáže, u kterých chceme ponechat tradiční vzhled.
  • Rolovací vrata se při otevření zarolují kolem své osy do boxu, stejně jako roleta a vyrábí se na míru, jsou tak vhodná i pro garáže s atypickým vjezdem.

Pro každou garáž se hodí jiný typ vrat, Zohlednit bychom při výběru měli výšku vjezdu i samotné garáže, prostor před ní a také to, co nás čeká po vyjetí z ní. Garážová vrata pak vybíráme také s ohledem na možné blokování provozu nebo potřebu rychlého zajetí a vyjetí z garáže.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *