Která vrata se hodí pro vaši garáž?

Která vrata se hodí pro vaši garáž?

Garáž chrání nejen náš vůz před zloději a počasím, ale také slouží jako další úložný prostor pro uskladnění věcí a často i malá dílna. Aby bylo vše v bezpečí, potřebuje každá garáž také kvalitní vrata, jinak jde vlastně jen o přístřešek. Vrat existuje mnoho typů, jak vybrat ten pravý pro vaši garáž? Kvalitní a bezpečná garážová vrata jsou na celé garáži tím nejdůležitějším, jejich výběru se tak vyplatí věnovat pozornost. Kromě designu a materiálu bychom se měli zaměřit také na to, jak a kam se vrata otevírají a kam se daný typ otevírání nejvíce hodí. Je potřeba si uvědomit, že správný výběr garážových vrat nám ušetří čas a také případné budoucí starosti.
  • Sekční vrata jsou nejpoužívanější typ současnosti. Otevírají se zasouváním jednotlivých panelů pod strop garáže, mají tak minimální požadavky na prostor před garáží. Jsou moderní a najdou uplatnění ve většině garáží.
  • Posuvná vrata se hodí do garáží, přes které se vstupuje do domu. Otevírají se zasouváním podél zdi. Jejich hlavní výhodou je možnost jen částečného otevření. Řešením jsou také pro garáže s nízkým vjezdem nebo sníženým stropem.
  • Dvoukřídlá vrata se otevírají do obou stran, vyžadují tak dostatečný prostor před garáží. Nejsou vhodná, pokud z garáže vyjíždíte rovnou do ulice nebo přímo silnice. Skvělá volba pro garáže, u kterých chceme ponechat tradiční vzhled.
  • Rolovací vrata se při otevření zarolují kolem své osy do boxu, stejně jako roleta a vyrábí se na míru, jsou tak vhodná i pro garáže s atypickým vjezdem.
Pro každou garáž se hodí jiný typ vrat, Zohlednit bychom při výběru měli výšku vjezdu i samotné garáže, prostor před ní a také to, co nás čeká po vyjetí z ní. Garážová vrata pak vybíráme také s ohledem na možné blokování provozu nebo potřebu rychlého zajetí a vyjetí z garáže.

Publikováno: 23. 02. 2020

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam