Diskrétní a stylové: Špionážní brýle s HD kamerou Secutek MK01

Diskrétní a stylové: Špionážní brýle s HD kamerou Secutek MK01

James Bond, Joe „Kondor“ Turner, W4C, Jason Osbourne... tito filmoví agenti měli k dispozici všelijaké technické vychytávky, včetně prvotřídní špionážní techniky, která však byla pouhou filmovou rekvizitou. Reálné osobnosti jako „Kulhající dáma“ Virginia Hall, Witold Pilecki, Richard Sorge či Sidney Reilly si svého času o špionážní technice na takové úrovni mohli nechat jen zdát. Dnes je situace jiná. Technologie se velmi rychle vyvíjí a špičkové přístroje jsou volně dostupné i „veřejnosti“. K nahrávání důležitého jednání, nepozorovanému obstarávání důkazních materiálů nebo zaznamenání nekorektního jednání úředníka jsou jako stvoření diskrétní špionážní brýle s HD kamerou. Model Secutek MK01 by si mohl z fleku střihnout scénu v nejnovější bondovce!

Elegantní a naprosto nenápadné

Prioritou každého špióna je diskrétnost. V případě špionážních brýlí Secutek MK01 nikdo nepozná, že se pod žíhaným motivem skrývá integrovaná HD kamera snímající video v rozlišení 1280×720 px. Kombinace 8GB paměti a baterie s dostatečnou kapacitou lze na „jeden zátah“ nahrát až 45 minutový videozáznam. Možnosti využití jsou pestré, k těm nejčastějším patří pořizování důkazů nebo zaznamenávání protizákonného jednání.

Jak špionážní brýle s kamerou fungují?

Špionážní brýle s kamerou se dobíjí přes PC prostřednictvím napájecího adaptéru, který se připojuje do konektoru pod krytkou naspodu levé nožičky. Stejným způsobem se stahují data. Optimální doba potřebná pro nabití baterie je dvě hodiny. Ovládání brýlí probíhá přes diskrétní tlačítko vedle dobíjecího konektoru. Na vnitřní straně se nachází dioda, která slouží pro kontrolu.

Aktivace kamery do pohotovostního režimu

Jakmile uživatel po dobu cca 3 vteřin stiskne ovládací tlačítko, dojde k aktivaci brýlí. Za cca 5 vteřin se zapnou a uvedou do pohotovostního režimu. Pokud během následujících 15 vteřin nedojde k žádné aktivitě, kamera se automaticky vypne.

Spuštění nahrávání videa

Poté, co jsou brýle uvedeny do pohotovostního režimu, lze stiskem ovládacího tlačítka po dobu cca 3 vteřin aktivovat nahrávání. Signalizační dioda několikrát zabliká a následně zhasne. Ukončení nahrávání probíhá kratším stiskem operačního tlačítka. Záznam se uloží do paměti a brýle se vypnout. Pro opakované nahrávání se musí brýle opět zapnout do pohotovostního režimu.

Se špionážními brýlemi lze i fotit

Špionážní brýle Secutek MK01 slouží také k pořizování fotografií. Do „fotorežimu“ se přepínají krátkým stiskem operačního tlačítka během pohotovostního režimu. Během focení je důležité, aby je nositel udržel ve stabilní poloze – jinak snímky nebudou ostré.

Technická specifikace, vlastnosti a funkce

Do interní paměti o velikosti 8 GB lze uložit až 2 hodiny videozáznamů. Kvalitní minikamera nahrává v HD rozlišení 1280×720 px s úhlem záběru 70°. Integrovaný 3.7V Li-Pol akumulátor udrží špionážní brýle v chodu po dobu až 45 minut souvislého nahrávání. Integrovaný mikrofon dokáže zachytit zvuky z okolí až do vzdálenosti 3 metry. Nahrávky se automaticky označují datem a časem pořízení, což výrazně usnadňuje pozdější práci. Velkou výhodou je možnost osazení dioptrickými skly. Standardně se brýle dodávají s průhlednými skly bez dioptrií.

Kde špionážní brýle s HD kamerou seženete?

Špionážní brýle s HD kamerou nabízí specializovaný prodejce profi špionážní techniky Secutek. Chcete-li se o produktu dozvědět další informace, nebojte se zeptat kvalifikované zákaznické podpory. Poradí vám při výběru a případně doporučí vhodnou alternativu.

Publikováno: 14. 06. 2017

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: špionážní brýle s hd kamerou