Čas konání dobrých skutků – jak začít?

Čas konání dobrých skutků – jak začít?

Nejeden z nás se občas pozastaví nad lhostejností, netečností a sobectvím některých lidí. Než je ale začneme soudit a kritizovat, měli bychom si zamést před vlastním prahem. Tak schválně, pamatujete si, kdy naposled jste svou vstřícnost, empatii, lidskost a štědrost projevili vy? Pokud ne, pak máte nejvyšší čas to napravit. Dobré skutky by totiž měly být samozřejmostí, a to nejen o Vánocích. Jak začít?

Příležitostí je víc než dost

Příležitostí ke konání dobrých skutků existuje dennodenně víc než dost, jen se podívejte kolem sebe. Nabývat mohou různých podob – někdo daruje krev, druhý donese pytel granulí do útulku pro zvířata, další pustí v autobuse sednout staršího člověka, jiný přispěje finanční částkou na nějaký dobročinný projekt. Bez ohledu na to, o jak velké nebo malé činy se jedná, mají všechny jedno společné – provádí se nezištně a dělají z vás lepšího člověka.

Začněte u těch nejmenších

Pomáhat se dá opravdu všude, stačí si jen všímat a nečekat, až to za nás udělá někdo jiný. Někdy se v tíživé životní situaci ocitne člověk v našem blízkém okolí, třeba příbuzný, kamarád nebo známý. Jindy se zase lidé volající SOS nenachází v naší bezprostřední blízkosti, podat naši pomocnou ruku však potřebují taky. Osud bohužel nešetří nikoho, často „nakládá“ i těm nejmenším a naprosto bezbranným – dětem.

Zapojte se do projektu

A právě jim se snaží vlít do žil optimismus, rozveselit je a poskytnout jim rozptýlení divadelní spolek Ty-já-tr, který v rámci Divadelního projektu pro děti hraje vzdělávací představení pro malé ratolesti z dětských domovů, nemocnic, mateřských a základních škol. Nejen, že tak přispívá k jejich vzdělávání a rozvoji, ale především jim dává zapomenout na bolest, smutek a odloučení, které představují jejich každodenní souputníky. A to hned na samém počátku jejich životní cesty.

Vykouzlete úsměv

Se svými představeními, která jsou zaměřená na tradice, český jazyk, hudbu, lidové písně a pohyb, putuje spolek Ty-já-tr křížem krážem po celé republice a kouzlí úsměv na dětských tvářích. Bez ohledu na věk, zdravotní stav nebo sociální skupinu jim přináší radost, zahrnuje je láskou, zájmem a pozorností a učí je vidět svět jinýma očima. To vše však stojí všechny zúčastněné nemalé úsilí, čas a v neposlední řadě také finance. Podpořte je proto v jejich bohulibé činnosti a podílejte se na plnění dětských přání i vy. Nejen, že si tak budete moci „odškrtnout“ jeden dobrý skutek, ale vědomí, že jste udělali něco smysluplného, vás ještě dlouho bude hřát u srdce.

Publikováno: 13. 06. 2019

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam