Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Finance

V ČR je zájem o palivové dřevo. Láká především nízkou cenou

Ministerstvo průmyslu (MPO) zveřejnilo statistiky, ze kterých vyplynul zvýšený zájem o palivové dřevo. V loňském roce bylo na českém trhu přes 4,2 milionu kubických metrů a jedná se tak o 9% meziroční nárůst. Pokud si pohráváte s myšlenkou na levnější vytápění, možná byste měli následovat ostatní, kteří již na palivové dřevo přešli. Podle odborníků je současný zájem srovnatelný se situací v 60. letech minulého století.

Zatímco plyn a elektřina dlouhodobě zdražují, cena palivového dřeva je poměrně stabilní. Projevuje se na ní jen sezónnost a logicky i zvýšený zájem. Přesto není nárůst nijak markantní a stále patří k nejlevnějším zdrojům tepla.

Mluvčí MPO František Kotrba uvedl, že současný podíl palivového dřeva na celkové lesní těžbě činí 14 %. Jen pro srovnání – v roce 1995 byl podíl pouze 5 %. Aktuální spotřeba dřeva je několikanásobně vyšší a Češi často využívají také dřevo z vlastních zdrojů.

Co se týče konkrétních typů dřevin, dvě třetiny z celkového objemu vytěženého dřeva tvoří jehličnany. V sortimentu tvrdého dřeva je největší zájem o dubové a bukové dřevo, z listnáčů jsou nejprodávanější bříza, topol, olše a lípa. V kategorii jehličnanů dominují smrk a borovice.

Palivové dřevo je populární díky nízké ceně a zároveň možnostem moderních kotlů na dřevo. Roli hrají také nemalé dotace, které lze na kotle získat.

Cena palivového dřeva není jednotná a závisí na konkrétních regionech. Nejlevnější palivové dřevo zakoupíte mimo topnou sezónu.

Máte-li zájem o palivové dřevo Praha, poohlédněte se po něm třeba u společnosti LESALOV. Firma je na trhu mnoho let a nabízí tvrdé, jehličnaté i břízové dřevo za velmi příznivé ceny. Zákazníci si mohou vybrat mezi dřevem rovnaným, sypaným a PackFixem (dřevo na paletě v neprodyšné folii). Více informací a aktuální ceny najdete na www.drivipraha.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *