Krásná v každém věku aneb 4 pomocníci, kteří promění sny ve skutečnost

Krásná v každém věku aneb 4 pomocníci, kteří promění sny ve skutečnost

Ať už se na vaší pleti objevují první vrásky nebo jste v nejlepším věku, každá z nás řeší svůj zevnějšek. Pleť na nás prozradí, jak jsme se o sebe celý život staraly, proto je dobré ji podpořit pár výživovými doplňky. Doplňků je velké množství, jaké by vám tedy neměly uniknout?

Vsaďte na kolagen

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která zajišťuje pevnost a pružnost naší pleti. I když si tělo kolagen vyrábí samo, s přibývajícími léty kolagen ubývá, proto je třeba jej postupně doplňovat. Na trhu je velké množství produktů v různých formách, proto si vyberte tu nejlepší variantu právě pro vás.

Doplňte vitamíny

Absence vitamínů se může nepříjemně projevit. Například nedostatek vitamínu B může zapříčinit zvýšené maštění kůže, vitamín E zase přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Důležitý je i vitamín C, který je skvělým pomocníkem a přispívá ke zpomalení stárnutí pleti, sjednocuje tón pleti nebo napomáhá ke tvorbě kolagenu.

Vyzkoušejte zinek

Tento minerál má na naši pleť blahodárné účinky. Zinek předchází ucpaným pórům, je tedy ideálním pomocníkem v boji proti akné. Přirozeně jej najdeme v čočce či cizrně, nicméně pokud těmto potravinám příliš neholdujeme, výživové doplňky jsou pro nás skvělou volbou.

Opěvovaná kyselina hyaluronová

Tato velmi skloňovaná látka je v kosmetickém průmyslu číslo jedna. A naprosto právem. Přispívá totiž k hydrataci pleti a díky tomu se i rychleji regeneruje. Věkem ale kyseliny ubývá, proto je potřeba ji doplňovat, a to jak ve formě výživového doplňku, tak v kosmetice.

Když naše tělo strádá, je potřeba jej adekvátně vyživit. Proto se nebojte podívat na další možnosti a postarejte se o své tělo co nejlépe.

Publikováno: 29. 04. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam