Čelíte exekuci nemovitosti? I tu ze vyřešit!

Čelíte exekuci nemovitosti? I tu ze vyřešit!

Dostali jste se do svízelné situace a nemůžete dostát svým závazkům? Nechali jste ji dojít tak daleko, až vám na stole přistál příkaz k exekuci nemovitosti? Jde o komplikovaný a velmi nepříjemný problém, který může skončit tím, že o svůj domov přijdete. Nikoliv však neřešitelný. Každý je strůjcem svého osudu a nebudete-li se před problémy schovávat a naopak je aktivně řešit, máte obrovskou šanci, že to nejhorší odvrátíte. Prozradíme vám, jak na to.

Podstata a průběh exekuce nemovitosti

Exekuce nemovitosti je v podstatě krajní řešení, kdy dlužník nedokáže dostát svým závazkům jinou cestou a není možné vydat exekuci na mzdu, případně jiný majetek dlužníka. Na počátku procesu je vydání exekučního příkazu, který však ještě neznamená, že bude nemovitost vydražena. Do doby, než příslušný soud učiní rozhodnutí, nemůže dlužník se nemovitostí nijak nakládat, respektive ji prodat.

Jaký nemovitý majetek může jít do dražby?

Exekuce se může vztahovat na libovolnou nemovitost, tedy rodinný dům, bytovou jednotku, rekreační objekt, ale i nebytové prostory nebo pozemky. Celý proces hradí dlužník.

Verdikt závisí na rozhodnutí soudce

Do doby, než soud označí doložku právní moci a pošle ji na exekutorský úřad, který pak provede dražbu, se může dlužník proti usnesení odvolat. A je jen na soudci, zda příkaz zruší, změní, nebo potvrdí. Cestou ke zrušení příkazu vede vyplacení exekuce, ke které vám může pomoct některá ze specializovaných agentur.

Pokud si stále nevíte rady a netušíte, na koho se obrátit, využijte bezplatné poradenství na www.exekuce-nemovitosti.cz. Odborníci, kteří mají s vyřešením exekuce bohaté zkušenost, vám na základě vaší situace poskytnou návod, jak dražbě exekuce předejít.

Publikováno: 27. 09. 2013

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: exekuce nemovitosti | jak zastavit exekuci nemovitosti | průběh exekuce nemovitosti