Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Americká hypotéka v kostce: V čem tkví největší výhody populárního úvěru?

Potřebujete půjčit částku řádově ve statisících až milionech, ale nevyhovuje vám klasická hypotéka? Pokud vlastníte nemovitost, kterou jste ochotni použít jako zástavu, zvažte alternativu v podobě americké hypotéky. V čem se od „normálního“ hypotéčního úvěru liší, jaké jsou výhody a naopak nedostatky, se dozvíte v následujících řádcích.

Co je podstatou americké hypotéky?

Americká hypotéka je název speciálního hypotéčního úvěru, který není účelově vázán. Stejně jako tomu je u běžné hypotéky, je americká varianta zajištěna zástavním právem k nemovitosti. Zásadní rozdíl spočívá v tom, že finanční prostředky nemusíte použít na striktně vymezené účely související s pořízením a rekonstrukcí nemovitosti apod.. Jinými slovy, peníze můžete utratit za cokoliv.

Největší výhody americké hypotéky

Peníze získané z americké hypotéky budete mít na účtu okamžitě a věřiteli (banka nebo nebankovní instituce) nebudete muset oznamovat, proč o úvěr žádáte.

Díky možnosti rozložení splátek do delšího období (obvykle až 20 let) je měsíční splátka nízká. Nemovitost zatíženou americkou hypotékou lze kdykoliv prodat, avšak s určitou sankcí.

Jak je to s výší úvěru a úrokovými sazbami?

Výše americké hypotéky většinou začíná na min. částce 100 tis. Kč. Banky poskytují úvěr ve výši 50 % z hodnoty nemovitosti, přičemž maximální rámec bývá nastaven individuálně.

Úrokové sazby bývají oproti klasických účelových hypotéčních úvěrů výrazně vyšší, ovšem stále v normě ve srovnání se spotřebitelskými půjčkami.

Co ještě byste měli o americké hypotéce vědět?

Doba splatnosti je volitelná a většina věřitelů nabízí splátkový kalendář od 5 do 20 let (často však narazíte také na 1 až 25 let). Žadatel o americkou hypotéku musí splnit určité podmínky, mezi které patří maximální věková hranice (obvykle 70 let) v době doplacení úvěru.

V České republice nabízí americkou hypotéku banky (např. Českomoravská hypotéční banka, Česká spořitelna, ČSOB…) i nebankovní instituce. Někdy se s produktem setkáte i pod jiným názvem, ale parametry jsou totožné.

Článek vznikl ve spolupráci s magazínem Top muž.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *