České Švývarsko: Přírodní scenérie národního parku vám vezmou dech

České Švývarsko: Přírodní scenérie národního parku vám vezmou dech

Milujete toulky nedotčenou přírodou a už se nemůžete dočkat, až v nejbližší době opět vyrazíte na dovolenou? Pokud se stále nemůžete rozhodnout, který směrem se letos vydáte, zamiřte do Českého Švýcarska - jednoho ze čtyř českých národních parků. Rozkládá se v oblasti při státní hranici s Německem (mezi obcemi Hřensko, Chřibská a vesnice Brtníky) a představuje ideální destinaci pro výlet s partnerem, dětmi nebo třeba partou přátel. Zdejší mohutné skalní útvary navozují opravdu neobyčejnou atmosféru!

Unikátní biotop i starobylé kulturní památky

Do Českého Švýcarska každoročně míří množství českých i zahraničních milovníků přírody. Ti sem jezdí obdivovat skalní věže, brány, rokle, města a bludiště, ale také pestrou směsici fauny a flóry. Některé z typických zástupců již sice ve zdejší přírodě neuvidíte, protože byli vyhubeni (např. vlk obecný, kočka divoká nebo medvěd hnědý), ale přesto můžete narazit na rysa ostrovida, bobra evropského, kamzíka horského či prase divoké. Momentálně je na území národního parku evidováno na 62 druhů savců a 227 druhů ptáků. Během svých toulek nezapomeňte ani na prohlídku Dolského mlýna na Řece Kamenici, o kterém se místní prameny zmiňují již v roce 1515. Na území parku se nachází i další památky lidové a sakrální architektury.

Ubytovat se můžete v Doubici

Kochání se přírodními krásami a kulturními památkami zabere nejedno odpoledne, takže je vhodné, abyste si s předstihem rezervovali ubytování v Českém Švýcarsku. Za zmínku stojí penzion Doubické Chalupy, který leží na hranici CHKO Lužických hor a Labských pískovců. Hranice obce Doubice je od Českého Švýcarska vzdálena jen pár set metrů, takže budete mít na výběr hned z několika nádherných lokalit. V Penzionu Doubice je k mání sedm komfortních a nadstandardně vybavených apartmánů, které mají plně vybavenou kuchyni. Pokud během dovolené zásadně nevaříte, můžete se stravovat v některé z pěti restaurací přímo v Doubici. Obec je známá pro množství roubených chalup a patří mezi vyhledávané turistické cíle. Nedílnou součástí vybavení penzionu je satelitní TV a Wi-fi. Hosté mohou trávit čas ve společenské místnosti, případně si posedět na zahradě, kde lze během teplejších měsíců grilovat. Chcete-li se o ubytování v Penzionu Doubice dozvědět další informace, případně si rovnou zarezervovat apartmán, pokračujte na www.doubickechalupy.eu.

Publikováno: 28. 04. 2015

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: ubytování české švývarsko