Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Protektory – perfektní alternativa za nové pneu

Jízdou na sjetých pneumatikách se vystavujete nejen pokutě, ale především riskujete své zdraví. A stejně tak i zdraví ostatních účastníků silničního provozu. Pokud je dezén na vašich stávajících pneumatikách nevyhovující, měli byste je urychleně vyměnit za nové. Co si však počít v případě, že vás brzdí rozpočet? Vsaďte na alternativu v podobě protektorů, tedy renovovanou pneumatiku, která má kvalitativně srovnatelné vlastnosti jako úplně nová pneu.

Proč kupovat nové, když jsou k mání protektorované…

Protektorování pneu je proces, který prodlužuje životnost pneumatiky a kromě toho i nejekologičtější způsob její recyklace. Každý pneu podléhá důkladné kontrole a to jak z hlediska jejího poškození, tak i stáří a celkového stavu. Prvním krokem je odstranění starého dezénu a bočních popisů. Následuje nanesení spojovacího roztoku a nového nezvulkanizovaného kaučukového materiálu. Do toho je vylisován nový dezén.

K protektorování dochází při tlaku 15 atm. a teplotě 145°C. Před výstupní kontrolou jsou odstraněny přetoky z lisování. Pneumatiky pro nákladní vozy musí podstoupit přetlakovou zkoušku (stejně jako pneu pro ostatní typy vozidel), ale také kontrolu rentgenem (shearografiká zkouška). Důvody, proč koupit protektory, jsou jasné – nižší cena než cena nové pneumatiky a srovnatelná kvalita.

Protektory jsou levné, od Vraníka ještě levnější

Chcete-li se spolehnout, že vaše nové pneu budou skutečně tak kvalitní, jak výrobce slibuje, vsaďte na prověřenou firmu Vraník s.r.o.. Společnost protektoruje pneu pro osobní, dodávkové, sportovní i off-roadové vozidla a to za studena i za tepla. Díky unikátní technologii nabízí jedinečné protektory, na které poskytuje záruku až do úplného ojetí. Nižší cena než u konkurence? Samozřejmostí. Fakt, že byl výrobce nucen před několika lety zdvojnásobit výrobu, hovoří za vše…