Protektory - perfektní alternativa za nové pneu

Protektory - perfektní alternativa za nové pneu

Jízdou na sjetých pneumatikách se vystavujete nejen pokutě, ale především riskujete své zdraví. A stejně tak i zdraví ostatních účastníků silničního provozu. Pokud je dezén na vašich stávajících pneumatikách nevyhovující, měli byste je urychleně vyměnit za nové. Co si však počít v případě, že vás brzdí rozpočet? Vsaďte na alternativu v podobě protektorů, tedy renovovanou pneumatiku, která má kvalitativně srovnatelné vlastnosti jako úplně nová pneu.

Proč kupovat nové, když jsou k mání protektorované...

Protektorování pneu je proces, který prodlužuje životnost pneumatiky a kromě toho i nejekologičtější způsob její recyklace. Každý pneu podléhá důkladné kontrole a to jak z hlediska jejího poškození, tak i stáří a celkového stavu. Prvním krokem je odstranění starého dezénu a bočních popisů. Následuje nanesení spojovacího roztoku a nového nezvulkanizovaného kaučukového materiálu. Do toho je vylisován nový dezén.

K protektorování dochází při tlaku 15 atm. a teplotě 145°C. Před výstupní kontrolou jsou odstraněny přetoky z lisování. Pneumatiky pro nákladní vozy musí podstoupit přetlakovou zkoušku (stejně jako pneu pro ostatní typy vozidel), ale také kontrolu rentgenem (shearografiká zkouška). Důvody, proč koupit protektory, jsou jasné – nižší cena než cena nové pneumatiky a srovnatelná kvalita.

Protektory jsou levné, od Vraníka ještě levnější

Chcete-li se spolehnout, že vaše nové pneu budou skutečně tak kvalitní, jak výrobce slibuje, vsaďte na prověřenou firmu Vraník s.r.o.. Společnost protektoruje pneu pro osobní, dodávkové, sportovní i off-roadové vozidla a to za studena i za tepla. Díky unikátní technologii nabízí jedinečné protektory, na které poskytuje záruku až do úplného ojetí. Nižší cena než u konkurence? Samozřejmostí. Fakt, že byl výrobce nucen před několika lety zdvojnásobit výrobu, hovoří za vše...

Publikováno: 06. 06. 2013

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: protektorování pneu | protektory