Jste v dluhové pasti? Vyhlaste osobní bankrot a bude vám odpuštěno až 70 % dluhů!

Jste v dluhové pasti? Vyhlaste osobní bankrot a bude vám odpuštěno až 70 % dluhů!

Dostali jste se do zdánlivě neřešitelné finanční situace a máte strach, že kvůli hrozící exekuci přijdete o střechu nad hlavou? Stále není nic ztraceno. To nejhorší, co můžete udělat, je takříkajíc strčit hlavu do písku. To, že vyhodíte obálky s červeným pruhem do koše, ještě neznamená, že se dluhů zbavíte. Nečinnost má naopak za následek prohloubení dluhové pasti a navýšení celkové částky o penále a úroky z prodlení. Otázkou tedy je, si počít v případě, že vám příjem nedovolí splácet v takové míře, abyste dluhy umořili. Řešení je poměrně snadné a my vám ho prozradíme.

Znáte svá práva? Z dluhů vám pomůže insolvenční zákon

Do finančních problémů se v posledních letech dostává stále více dlužníků a mnoho případů končí tragicky – exekucí movitého i nemovitého majetku. Přitom však stačí podat návrh na oddlužení, díky kterého vám může soud odpustit až 70 % dluhů. Takzvaný osobní bankrot vymezuje insolvenční zákon, který byl do českého prvního řádu zařazen poměrně nedávno. Možná i proto je povědomí o oddlužení fyzické osoby poměrně nízké a málokdo tuší, že díky platné legislativě může dostat poslední šanci. Jaká je tedy podstata osobního bankrotu? Může o něj zažádat každá fyzická osoba, jejíž dluhy nepochází z podnikání. Dalším předpokladem je pravidelný příjem v takové výši, aby splátky, které stanoví soud, během následujících 60ti měsíců pokryly alespoň 30 % z dlužné částky. Pakliže soud návrh na oddlužení schválí, dojde k okamžitému zastavení navyšování dluhů a bude-li dlužník pravidelně splácet, bude mu po pěti letech odpuštěna zbylá částka.

Nevíte si rady? Využijte bezplatné poradenství

Pokud vás osobní bankrot zaujal a máte za to, že splňujete všechny podmínky pro schválení návrhu na oddlužení, na nic nečekejte. V každém případě se můžete obrátit na bezplatné poradenství na www.oddluzeni-fyzickych-osob.cz, v rámci kterého se dozvíte odpovědi na všechny nejasnosti a dostane se vám i pomoci se sepsáním návrhu samotného.

Publikováno: 17. 10. 2013

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: jak vyhlásit osobní bankrot | oddlužení | osobní bankrot