Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Jste v dluhové pasti? Vyhlaste osobní bankrot a bude vám odpuštěno až 70 % dluhů!

Dostali jste se do zdánlivě neřešitelné finanční situace a máte strach, že kvůli hrozící exekuci přijdete o střechu nad hlavou? Stále není nic ztraceno. To nejhorší, co můžete udělat, je takříkajíc strčit hlavu do písku. To, že vyhodíte obálky s červeným pruhem do koše, ještě neznamená, že se dluhů zbavíte. Nečinnost má naopak za následek prohloubení dluhové pasti a navýšení celkové částky o penále a úroky z prodlení. Otázkou tedy je, si počít v případě, že vám příjem nedovolí splácet v takové míře, abyste dluhy umořili. Řešení je poměrně snadné a my vám ho prozradíme.

Znáte svá práva? Z dluhů vám pomůže insolvenční zákon

Do finančních problémů se v posledních letech dostává stále více dlužníků a mnoho případů končí tragicky – exekucí movitého i nemovitého majetku. Přitom však stačí podat návrh na oddlužení, díky kterého vám může soud odpustit až 70 % dluhů. Takzvaný osobní bankrot vymezuje insolvenční zákon, který byl do českého prvního řádu zařazen poměrně nedávno. Možná i proto je povědomí o oddlužení fyzické osoby poměrně nízké a málokdo tuší, že díky platné legislativě může dostat poslední šanci.

Jaká je tedy podstata osobního bankrotu? Může o něj zažádat každá fyzická osoba, jejíž dluhy nepochází z podnikání. Dalším předpokladem je pravidelný příjem v takové výši, aby splátky, které stanoví soud, během následujících 60ti měsíců pokryly alespoň 30 % z dlužné částky. Pakliže soud návrh na oddlužení schválí, dojde k okamžitému zastavení navyšování dluhů a bude-li dlužník pravidelně splácet, bude mu po pěti letech odpuštěna zbylá částka.

Nevíte si rady? Využijte bezplatné poradenství

Pokud vás osobní bankrot zaujal a máte za to, že splňujete všechny podmínky pro schválení návrhu na oddlužení, na nic nečekejte. V každém případě se můžete obrátit na bezplatné poradenství na www.oddluzeni-fyzickych-osob.cz, v rámci kterého se dozvíte odpovědi na všechny nejasnosti a dostane se vám i pomoci se sepsáním návrhu samotného.