Chcete vodu se skvělou chutí?

Chcete vodu se skvělou chutí?

Zvířata ani lidé se bez vody neobejdou. A i když bychom v našem pitném režimu měli ideálně mít čisté vody co nejvíce, nahrazujeme ji limonádami, protože nám nechutná. Jak to změnit?

Úprava zlepší chuť

Do svého těla dostáváme vodu s pitím a jídlem. Dospělý člověk by měl za den vypít alespoň 2,5 litru tekutin, aby vše fungovalo tak, jak má a vyhnuli jsme se riziku dehydratace. Při nedostatku vody v těle, pokud pijeme málo, dochází k zahuštění tělních tekutin a také snížení tlaku a omezení zásobování kyslíkem. Rychle se zhoršuje schopnost regenerace, začíná se objevovat únava, malátnost, bolest hlavy a hůře se soustředíme. Žízeň je první signál, že je potřeba se napít, ideálně bychom ale měli pít pravidelně a ještě předtím, než se pocit žízně dostaví. Chuť vody pak pomohou zlepšit vodní filtry, abychom nemuseli dávat přednost sladkým sirupům a limonádám s barvivy a stabilizátory. Filtr umí nejen zlepšit chuť vody zlepšit, ale také ji zbaví škodlivých nečistot, chloru, pesticidů, antibiotik a mnoha dalších látek, které nejsou pro náš organismus prospěšné.

Kdykoli po ruce

V našich podmínkách máme velkou výhodu, že voda, která teče z kohoutku, je pitná. Používáme ji ale také na mytí nádobí i praní prádla, a tak se nevyhneme přemýšlení nad tím, zda čističky skutečně zvládnou odstranit všechny škodlivé látky z pracích prostředků a dalších chemikálií. Proto jsou stále oblíbenější filtry na vodu, které nám vodu upraví na opravdu zdravou a čistou a se skvělou chutí. Na kohoutky ve svém domově můžete přidat průtokové filtry a při každém otočení kohoutkem mít k dispozici přefiltrovanou vodu. Na chatě na dovolené, v hotelu na pracovní cestě nebo třeba v kanceláři se pro úpravu vody hodí nádobový filtr. Ten zvládne upravit vodu v konvici za několik minut. Chuťově vynikající vodu zbavenou škodlivin tak můžete pít kdykoli a kdekoli chcete. Čistá voda je pro naše tělo nejpřirozenější. Když je navíc chutná, pijeme ji rádi a nemáme potřebu ji nahrazovat limonádami nebo ochucovat sirupy.

Publikováno: 15. 09. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam