Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Sport

Chcete vyzkoušet něco nového? Dejte se na cyklistiku!

Dáváte si předsevzetí do nového roku? Ne? A co takhle skloubit příjemné s užitečným a věnovat se aktivitě, která prospěje vašemu zdraví a zároveň vás bude bavit? Řešení je prosté – máte jízdní kolo? Pořiďte si ho a dejte se na cykloturistiku. Ale varujeme vás – hrozí, že se s kolem sblížíte natolik, že vaše běžné oblečení nahradí cyklistické dresy. Ještě předtím si ovšem budete muset vybrat vhodné kolo. Jestliže se v množství nabízených variant ztrácíte, řiďte se našim průvodcem.

Horská kola

Většina lidí má za „horské“ téměř každé jízdní kolo, které není primárně určeno k jízdě na silnici. Ve skutečnosti je dělení trochu komplikovanější. Horská kola jsou vhodná pro zdolávání méně i více těžkého terénu, přičemž platí, že do náročnějších podmínek budete potřebovat pořádný (tedy drahý) bicykl. Svezete se s ním i na silnici, ale počítejte s tím, že jízda nebude ani zdaleka tak pohodlná jako na krosovém kole.

Krosová kola

Krosová neboli crossoverová kola, jak už sám název napovídá, jsou určena pro jízdu v terénu i na silnici. Jako každý crossover, i krosové kolo na žádném povrchu neexceluje. Na silnici s ním nikdy nepojedete tak rychle jako se silničním kolem a zároveň nezdoláte nejnáročnější svahy. V každém případě jde o perfektní kolo na běžnou cykloturistiku a nehodláte-li se zařadit mezi profesionální sportovce, zřejmě sáhnete právě po něm. Největší rozdíl ve srovnání s horským kolem tkví v rámu – posed na krosovém kole je napřímenější a tedy i pohodlnější.

Kola pro extrémní výkony

Budete-li jezdit pouze po silnicích a uzavřených okruzích, sáhněte po silničním kole. V terénu s ním neurazíte ani metr, ale na upraveném povrchu budete nedostižní. Na opačné straně stojí sjezdová kola, která na první pohled připomínají horská kola. Mají však odpruženou přední vidlici a zadní stavbu a byla sestrojena k co nejrychlejšímu sjezdu kopců ve velmi náročném terénu.

Tak na co ještě čekáte? Nasaďte si tretry na kolo a vydejte se vstříc novým zážitkům!