Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Sport

Chcete vyzkoušet něco nového? Dejte se na cyklistiku!

Dáváte si předsevzetí do nového roku? Ne? A co takhle skloubit příjemné s užitečným a věnovat se aktivitě, která prospěje vašemu zdraví a zároveň vás bude bavit? Řešení je prosté – máte jízdní kolo? Pořiďte si ho a dejte se na cykloturistiku. Ale varujeme vás – hrozí, že se s kolem sblížíte natolik, že vaše běžné oblečení nahradí cyklistické dresy. Ještě předtím si ovšem budete muset vybrat vhodné kolo. Jestliže se v množství nabízených variant ztrácíte, řiďte se našim průvodcem.

Horská kola

Většina lidí má za „horské“ téměř každé jízdní kolo, které není primárně určeno k jízdě na silnici. Ve skutečnosti je dělení trochu komplikovanější. Horská kola jsou vhodná pro zdolávání méně i více těžkého terénu, přičemž platí, že do náročnějších podmínek budete potřebovat pořádný (tedy drahý) bicykl. Svezete se s ním i na silnici, ale počítejte s tím, že jízda nebude ani zdaleka tak pohodlná jako na krosovém kole.

Krosová kola

Krosová neboli crossoverová kola, jak už sám název napovídá, jsou určena pro jízdu v terénu i na silnici. Jako každý crossover, i krosové kolo na žádném povrchu neexceluje. Na silnici s ním nikdy nepojedete tak rychle jako se silničním kolem a zároveň nezdoláte nejnáročnější svahy. V každém případě jde o perfektní kolo na běžnou cykloturistiku a nehodláte-li se zařadit mezi profesionální sportovce, zřejmě sáhnete právě po něm. Největší rozdíl ve srovnání s horským kolem tkví v rámu – posed na krosovém kole je napřímenější a tedy i pohodlnější.

Kola pro extrémní výkony

Budete-li jezdit pouze po silnicích a uzavřených okruzích, sáhněte po silničním kole. V terénu s ním neurazíte ani metr, ale na upraveném povrchu budete nedostižní. Na opačné straně stojí sjezdová kola, která na první pohled připomínají horská kola. Mají však odpruženou přední vidlici a zadní stavbu a byla sestrojena k co nejrychlejšímu sjezdu kopců ve velmi náročném terénu.

Tak na co ještě čekáte? Nasaďte si tretry na kolo a vydejte se vstříc novým zážitkům!