Stavby, které dotváří zahradu

Stavby, které dotváří zahradu

Kdo má vlastní zahradu, měl by si gratulovat. Přesto se najde spousta lidí, kteří netuší, že v ní mají poklad. Jste na tom podobně a nevidíte důvod, proč na ní trávit volno? Jde přeci o plácek, který je jenom váš a můžete si ho přetvořit k obrazu svému. Zahrádka vám umožní pěstování zeleniny a ovoce v bio kvalitě, zažijete na ní spoustu zábavy s dětmi a kdykoliv načerpáte novou energii. Abyste si ji konečně užívali plnými doušky, zvažte pořízení některé z následujících staveb.

Pergola nebo altán

Zahrada, na které chybí altán či pergola, je jako auto bez volantu. Ale kterou zahradní stavbu zvolit a jaký je mezi nimi rozdíl? Žádná z nich není lepší, obojí mají specifické vlastnosti, a proto si je třeba ujasnit požadavky. Zásadní rozdíl mezi altánem a pergolou je fakt, že zatímco altán stojí na zahradě samostatně, pergola je obvykle umístěna přímo u domu či jiné stavby – což se jeví jako praktické v momentě, kdy se do ní rozhodnete natáhnout světlo. Obě stavby bývají zastřešené a mohou i nemusí mít stěny (často jen do ½ nebo 2/3, případně je nahrazují mřížkované clony).

Domek na nářadí

Trápí vás nedostatek místa ve sklepě či v garáži? Zahradní techniku, sportovní vybavení a další věci, které chcete mít při pobytu a zahradě na dosah ruky, můžete uskladnit v samostatném domku na nářadí. Anebo si rovnou pořídíte větší zahradní domek, ve kterém si v případě potřeby odpočinete?

Sauna a koupací sud

Proč ztrácet čas dojížděním do veřejné sauny, když si můžete pořídit vlastní? Znamenitou volbou je tzv. barelová sauna z borovicového dřeva. Působí luxusním dojmem a zvedá estetickou úroveň exteriéru. V soukromém wellness by neměla chybět ani horká lázeň v koupacím sudu – tzv. hot tube.

4. Dětský zahradní domek

Nemyslete jen na sebe a udělejte radost dětem. Rády vymění elektroniku za dovádění na čerstvém vzduchu, když jim vytvoříte neodolatelný hrací koutek. Neměl by v něm chybět dětský zahradní domek, optimálně doplněný o další herní prvky či rovnou celé hřiště.

Publikováno: 16. 07. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam