Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zahrada

Stavby, které dotváří zahradu

Kdo má vlastní zahradu, měl by si gratulovat. Přesto se najde spousta lidí, kteří netuší, že v ní mají poklad. Jste na tom podobně a nevidíte důvod, proč na ní trávit volno? Jde přeci o plácek, který je jenom váš a můžete si ho přetvořit k obrazu svému. Zahrádka vám umožní pěstování zeleniny a ovoce v bio kvalitě, zažijete na ní spoustu zábavy s dětmi a kdykoliv načerpáte novou energii. Abyste si ji konečně užívali plnými doušky, zvažte pořízení některé z následujících staveb.

Pergola nebo altán

Zahrada, na které chybí altán či pergola, je jako auto bez volantu. Ale kterou zahradní stavbu zvolit a jaký je mezi nimi rozdíl? Žádná z nich není lepší, obojí mají specifické vlastnosti, a proto si je třeba ujasnit požadavky.

Zásadní rozdíl mezi altánem a pergolou je fakt, že zatímco altán stojí na zahradě samostatně, pergola je obvykle umístěna přímo u domu či jiné stavby – což se jeví jako praktické v momentě, kdy se do ní rozhodnete natáhnout světlo. Obě stavby bývají zastřešené a mohou i nemusí mít stěny (často jen do ½ nebo 2/3, případně je nahrazují mřížkované clony).

Domek na nářadí

Trápí vás nedostatek místa ve sklepě či v garáži? Zahradní techniku, sportovní vybavení a další věci, které chcete mít při pobytu a zahradě na dosah ruky, můžete uskladnit v samostatném domku na nářadí. Anebo si rovnou pořídíte větší zahradní domek, ve kterém si v případě potřeby odpočinete?

Sauna a koupací sud

Proč ztrácet čas dojížděním do veřejné sauny, když si můžete pořídit vlastní? Znamenitou volbou je tzv. barelová sauna z borovicového dřeva. Působí luxusním dojmem a zvedá estetickou úroveň exteriéru. V soukromém wellness by neměla chybět ani horká lázeň v koupacím sudu – tzv. hot tube.

4. Dětský zahradní domek

Nemyslete jen na sebe a udělejte radost dětem. Rády vymění elektroniku za dovádění na čerstvém vzduchu, když jim vytvoříte neodolatelný hrací koutek. Neměl by v něm chybět dětský zahradní domek, optimálně doplněný o další herní prvky či rovnou celé hřiště.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *