Proč je nábytek z masivu skvělou volbou?

Proč je nábytek z masivu skvělou volbou?

Pustili jste se do zařizování nového bydlení? Ať už jde o byt, dům nebo stylovou chalupu na venkově, vašim cílem by mělo být útulné a originální prostředí. K tomu vám pomůže nábytek z masivního dřeva, o kterém se traduje, že je „věčný“. Stoprocentně přírodní produkty patří k nejpřirozenějším dekoracím a navodí v interiéru jedinečnou atmosféru. Připravili jsme pro vás výčet největších výhod masivního nábytku!

Příroda na dosah ruky

Masivní dřevo má podobu desek, které se vyrábí řezáním kmene. Je k mání v rozličných odstínech a již na první pohled evokuje přítomnost přírody. Svým přirozeným vzhledem působí velmi harmonicky a nadčasově. Pohled na nábytek z masivu vás nikdy neomrzí, což se o ostatních materiálech říct nedá.

Nábytek z masivu je kvalitní a zdravotně nezávadný

K největším přednostem nábytku z masivu patří kvalita. Jen málokterý materiál je tak šetrný jako masivní dřevo. Levné náhražky (např. dřevotříska nebo lamino) bývají napuštěny nebezpečnými karcinogenními látkami a mutageny. Při výrobě masivního nábytku se používají ekologické laky a včelí vosky. Konkrétně postele z masivu jsou jasnou volbou pro alergiky a citlivé jedince.

Postele z masivu voní

Přítomnost nábytku z masivního dřeva zaznamenáte i jinými smysly než zrakem a hmatem. Vůně dřeva je nezaměnitelná a evokuje pocit bezpečí. Díky dřevěnému nábytku docílíte hřejivého a útulného interiéru nejen na chalupě, ale třeba i v panelákovém bytě. Dřevo působí pozitivně na psychiku a dokáže umocnit celkovou pohodu v domácnosti. Vůni dřeva oceníte především v souvislosti s relaxací a spánkem - usínat na provoněné posteli je mnohem příjemnější a zdravější než vdechování chemických výparů. Postel z masivního dřeva

Masivní dřevo nestárne

Zatímco ostatní materiály v průběhu času ztrácí na kráse, nábytek z masivního dřeva zraje jako víno. Dřevo pracuje, dobarvuje se a získává nezaměnitelnou patinu. Navíc lze kdykoliv opravit – pro šikovného kutila není renovace nábytku z masivního dřeva žádný problém. Přesvědčili jsme vás? Pak se po krásném a kvalitním nábytku poohlédněte na www.extra-nabytek.cz.

Publikováno: 14. 11. 2016

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: proč nábytek z masivu