Chopte se detektoru kovů a jděte si pro svou část pokladu

Chopte se detektoru kovů a jděte si pro svou část pokladu

Patříte mezi milovníky historie a zároveň ve vás vyvolává nepopsatelný pocit vzrušení i nepatrná zmínka o legendárních artefaktech, vzácných středověkých mincích a dalších pokladech? A nechtěli byste se alespoň na chvíli jako slavný hledač pokladů Francis Drake a pustit se do pátrání za neobjevenými cennostmi, které leží jen několik desítek centimetrů pod povrchem? Hledání pokladů sice neprožívá takový boom, jako na počátku devadesátých let, nicméně stále představuje perfektní volnočasovou aktivitu. Pokud jste byli celý rok hodní, mohl by Ježíšek nadělit detektor kovů i vám.

Hledají archeologové i manageři

Hledání mincí, militárií a archeologických památek je poměrně specifická záliba. Přesto se jí věnují nejen fanoušci historie a archeologové, ale také doktoři či manažeři. Pro všechny tyto lidi představují detektory kovů především prostředek k ničím nerušené relaxaci v přírodě a načerpání energie do dalších dnů.

Takzvaní lovci pokladů jsou bohužel v očích veřejnosti často zmiňováni jako vykradači. Jistě, i mezi komunitou hledačů se najdou jedinci, kteří nerespektují zákony a vydávají se se svými detektory kovů do zakázaných archeologických lokalit. Není jich mnoho, ale bohužel jdou nejvíc vidět. Mohli bychom je přirovnat k motorkářům – i přesto, že většina z nich jezdí slušně, bude společnost vždy ukazovat na ty, kteří se na silnicích chovají neukázněně.

Stále máte šanci

Přestože je většina známých lokalit beznadějně prohledána, stále máte šanci na zajímavé objevy. Důležité je vytrvat a svůj nový koníček nevzdat hned po prvním neúspěchu. Nevíte-li jak začít, čerpejte zajímavé informace na oblíbeném hledačském portálu lovecpokladu.cz. V e-shopu navíc seženete kvalitní hobby detektory kovů, které vám ve vašem pátrání po pokladu pomohou. Neméně zajímavý je i katalog mincí, kam můžete přidat své objevy i vy. Přeme hodně štěstí a hlavně spoustu zábavy!

Publikováno: 26. 10. 2012

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam

Tagy: detektor kovu | detektory kovů | hledači pokladů | hobby detektor kovů | mince