Pletená móda a doplňky

Pletená móda a doplňky

Nastalo zimní období, a tak přijdou čepice, rukavice a teplý svetr jistě vhod. Ženy, které umějí vzít pletací jehlice do ruky, si módní doplňky a svetříky mohou klidně uplést samy. Nakonec z toho mohou mít radost dokonce dvojnásobnou, protože je čepice nebo svetr budou nejen hřát, ale upletou si vše podle vlastního vzoru. Pletené oblečení nevyšlo z módy a je nejvyšší čas vzít do ruky pomůcky na pletení, vlnu a začít tvořit. Chce to jen odvahu, trochu šikovnosti a trpělivosti.

Výběr vlny

Asi nejvíce času zabere výběr vhodné vlny. Trh dnes nabízí široký výběr a není to snadný úkol. Preference jsou především barva. Duhová klubíčka nabízejí dva v jednom. Znamená to, že klubíčko tvoří krásné duhové přechody jednotlivého odstínu barvy. Některá klubka jsou i melírovaná a vytvářejí nepravidelnost odstínu, který je spojen s jinou barvou. Díky tomu si každá žena může uplést originální lehký letní pulovr, ale i teplý svetr pro zimní radovánky na sněhu. Galanterie nabízejí také bambusové a bavlněné příze, vlny, jenž se kombinují s kašmírem, mohérem nebo lnem a podobně.

K doplňkům patří nejen šály a čepice

Kdo by si myslel, že k pleteným módním doplňkům patří jen šály, čepice nebo rukavice, hluboce se mýlí. Jako vhodný dárek třeba pro malé slečny může být taková pletená nebo háčkovaná kabelka přes rameno. Uplést ji není složitý úkol, a pokud se to mladé slečny naučí, budou mít samy pro sebe kabelku, do které si mohou dát nejen mobilní telefon, ale i peněženku a dokonce i učení. Záleží samozřejmě na velikosti. K doplňkům patří rovněž kvalitní teplé ponožky, které se hodí zejména lyžařům, ale i těm, co nemají zrovna zimu v lásce. Z vlny a příze se dá udělat hodně věcí a nemusí to být zrovna svetr nebo kabát. Pletené a háčkované doplňky patří i do sekce bytový textil. Originální povlak na polštář nebo teplá deka upletená ze zbytků vlny je jistě originálním prvkem pro nevýrazné křeslo po babičce.

Publikováno: 24. 11. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Adam