Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Láká vás investice do zlata či stříbra? Poradíme vám, na koho se obrátit!

Bojíte se vzrůstající inflace a rádi byste své těžce vydělané peníze investovali do něčeho, co uchová jejich hodnotu? A co kdyby vám někdo poradil komoditu, která je symbolem stability již několik tisíc let? Hádáte-li zlato, nemýlíte se. Společně s dalšími drahými kovy patří k nejoblíbenějším dlouhodobým investicím vůbec a začínají ho skupovat i lidé, kteří by ještě relativně nedávno o něčem takovém vůbec neuvažovali. Ale protože jsme se investování do zlata věnovali již v minulosti, dnes vám představíme někoho, kdo ho dlouhodobě prodává a vykupuje.

Německá společnost BESSERGOLD GmbH se v oboru investice do zlata a stříbra pohybuje velmi dlouho a relativně nedávno otevřela pobočku v Praze. Čeští klienti tak mají konečně možnost osobní návštěvy i v případě, že zrovna nemají cestu do Drážďan. Stále však platí, že právě zde mohou investiční zlato a stříbro koupit s o 7 % nižším DPH. Další možností je samozřejmě pohodlný nákup přes web bessergold.cz. Kromě prodeje a výkupu zlata a stříbra společnost obchoduje i s dalšími drahými kovy jako je platina nebo palladium.

Investiční stříbro a zlato v podobě mincí a slitků prodává pouze od dodavatelů, kteří figurují na Good Delivery List, který je garancí celosvětové likvidity.

BESSERGOLD dává zákazníkům k dispozici propracovaný systém, v rámci kterého mohou sledovat vývoj ceny drahých kovů a to na základě aktuálního kurzu koruny a eura a spotové ceny na komoditním trhu. Ceny podléhají aktualizaci každých 10 min. a platná kupní cena je totožná s tou, která je aktuální v době vložení do košíků. Při nákupu v kamenné prodejně je investiční zlato a stříbro prodáváno za cenu, kterou během návštěvy fixoval výrobce.

Za zboží lze platit bankovním převodem (samozřejmostí je pojištění psaní/balíku) a hotově. Platba v hotovosti je limitována zákonem na 350.000 Kč a minimální hodnota jednotlivé objednávky na bessergold.cz činí 10.000 Kč / 500 € bez DPH. Nákup některých mincí je možný pouze v předepsaném minimálním množství kusů.