Ještě jste nepoznali kouzlo posuvných dveří?

Ještě jste nepoznali kouzlo posuvných dveří?

Je to už nějaká chvilka, co začal boom kolem posuvných dveří. Pokud jste jim doposud nepřišli na chuť, možná jste zatím jen ještě nepochopili, jaké všechny výhody nabízí. Stále však není pozdě obohatit svůj domov o moderní dveře. Ať už rekonstruujete starší bydlení, nebo si budujete úplně nový domov, nezavrhujte posuvné dveře. Místo toho zvažte, že:

Perfektně se hodí do moderních interiérů

V současné době je trendy vzdušnost, hodně se uplatňují otevřené prostory. Posuvné dveře jsou do nich naprosto ideální, působí velmi lehce a lehkým pohybem je také zavřete. Případně se vyrábí přímo posuvné stěny, které vám umožní oddělit prostor bez složitých stavebních úprav, přitom propustit dostatek světla.

V malých bytech šetří prostor

Velmi často se využívají posuvné dveře do bytu o omezených prostorových dispozicích. Uvědomte si totiž, kolik místa vám uberou klasické dveře. Za ně nemůžete dát žádný nábytek, aby se měly kam otevírat. Možná vám to přijde jako zanedbatelný kousek místa, ale může dělat až metr čtvereční, což není zrovna málo. Posuvné dveře se zasouvají buď podél stěny, což vás samozřejmě stále trochu omezuje (nemůžete umístit nábytek těsně ke stěně), nebo do pouzdra uvnitř zdi. Tato druhá varianta však vyžaduje větší stavební zásahy, proto je vhodná zejména v případech, kdy si teprve budujete nový domov, a ne předěláváte.

Snadněji se otevírají

Nemusíte stláčet kliku, prostě je jenom posunete. Když zvolíte kvalitní provedení, bude posouvání plynulé a tiché. Zvládnou to i menší děti a starší lidé s omezenou hybností. Posuvné dveře jsou praktické rovněž pro lidi s tělesným postižením, dají se otevřít, i když sedíte na vozíčku, což se o klasických křídlových dveřích moc říct nedá. A nevýhody? Kvalitní dveře jsou zvukotěsné, nevzniká u nich mezera mezi stěnou a dveřmi, odolají i vysoké vlhkosti vzduchu. Oproti klasickým dveřím vás tedy v ničem nebudou omezovat.

Publikováno: 25. 05. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam