Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Co je erektilní dysfunkce a jak poruchu erekce léčit?

Sexuálních problémů je celá řada. Některé se objevují vzácně, jiné jsou poměrně časté. Tím nejobvyklejším je erektilní dysfunkce, která postihuje muže všech věkových kategorií. S věkem se její výskyt zvyšuje, ovšem výjimkou nejsou ani dvacetiletí pacienti. Čím se porucha projevuje a jak ji léčit?

Definice erektilní dysfunkce

Pojem erektilní dysfunkce není nic jiného ne jiný název pro poruchu erekce. Podle statistik s ní má zkušenost až polovina mužů ve věku nad 40 let, avšak občasné problémy s erekcí ještě nemusí znamenat, že jde právě o tuto diagnózu. O erektilní dysfunkci hovoříme až v případě, kdy potíže přetrvávají delší dobu (tzn. se objevují opakovaně).

V praxi mohou nastat následující situace. Dotyčný buďto nemůže dosáhnout erekce vůbec, nebo pouze občas, případně jen někdy, ale neudrží ji dostatečně dlouho, aby mohl vykonat pohlavní styk.

Příčiny erektilní dysfunkce

Nic se neděje bezdůvodně a porucha erekce není výjimkou. Mezi obvyklé příčiny erektilní dysfunkce patří onemocnění srdce a cév, vysoký krevní tlak, nízká hladina testosteronu, choroby ledviny či diabetes.

Z výše uvedeného vyplývá, že se porucha erekce poměrně často objevuje jakožto přidružené onemocnění v návaznosti na jinou, podstatně závažnější chorobu. K poruchám erekce však dochází také z důvodu konzumace alkoholu, kouření či užívání drog. Na vině mohou být i stres, nadměrná psychická zátěž, deprese nízké sebevědomí a poruchy spánku.

Kvalitu erekce mohou snižovat také některé léky, které se užívají při léčbě vysokého tlaku.

Jak erektilní dysfunkci léčit?

Pokud jste zaznamenali opakované problémy s erekcí, snažte se je nejdříve vyřešit úpravou životního stylu. Klíčem k nápravě mohou být být kvalitní, zdravý jídelníček, dostatek pravidelného pohybu, ale také eliminace stresu, omezení konzumace alkoholu a kouření.

Zároveň je vhodné pracovat na kvalitě sexuálního života – otevřít se partnerovi a třeba i objevovat nové, neprobádané oblasti. Pomoct mohou také erotické pomůcky (diskrétně je lze zakoupit např. na Erosstar.cz).

Dlouhodobě přetrvávající potíže je samozřejmě vhodné řešit s odborníkem, který doporučí vhodnou léčbu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *