Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Nefunkční katalyzátor vám může vydělat balík

Katalyzátor výfukových plynů je zařízení nesoucí na bedrech nelehký úkol. Slouží k přeměně škodlivin, které vznikající při spalování pohonných hmot na méně škodlivé látky. Zajímá vás, jak je to možné? O chemickou reakci se stará vrstva drahých kovů, která je nezbytnou součástí katalyzátoru. Postupem času se katalyzátor opotřebuje a jeho třeba vyměnit za nový. U nových automobilů dochází k výměně zhruba po sta tisíci ujetých kilometrech, u vozidel se starším datem výroby podstatně dřív. Nabízí se proto otázka – kam se starým katalyzátorem?

Udělejte něco pro přírodu i pro svou kapsu

Starý katalyzátor můžete jednoduše zahodit. Nechcete-li ovšem žít s pocitem, že jste se přičinili k devastaci životního prostředí, měly by vaše kroky směřovat tam, kde probíhá výkup katalyzátorů – do Ostravy. Kromě dobrého pocitu, že jste se přičinili pro ochranu přírody, navíc dostanete zajímavou odměnu. Cena vykoupeného katalyzátoru se totiž pohybuje od několika set do několika tisíc korun. Vše záleží na množství obsažených drahých kovů a jejich aktuální ceně na světových burzách. Společnost KOLTOM s.r.o., která umožňuje výkup katalyzátorů Ostrava, od vás vykoupí nejen použité katalyzátory, ale i filtry pevných částic a jak celé, tak i samostatnou keramiku. Pobočky najdete nejen v Ostravě, ale také Chotěbuci a Havířově. Disponujete-li větším množstvím katalyzátorů, nebudete muset jezdit nikam. KOLTOM si je po domluvě odveze sama…

Co se s katalyzátorem děje pak?

Vykoupené katalyzátory putují do ekologické recyklace kde jsou efektivně a šetrně zrecyklovány.