Co vám přinese jaro – únavu či energii? Je to na vás!

Co vám přinese jaro – únavu či energii? Je to na vás!

Po dlouhém zimním období, kdy tělo dočerpává energii z uložených zásob a dny se začínají prodlužovat, přichází nová energie v podobě růstu a živin. První bylinky jako jsou kopřivy, česneková tráva či bršlice vyráží, aby nám mohly předat ze své mladosti jen to nejlepší. Ptáci zpívají, slunce dostává na síle, vše kolem nás žije. Proč jen my jsme unavení? Jarní únava se bohužel stala v posledních letech pojmem a pravidlem. Často se o ní mluví, a přestože by se nás ani nemusela týkat, tak pod psychologickým vlivem, kdy nemůžeme přece vybočovat, mnohdy zasáhne i nás. Jen tak z principu. Na druhou stranu ale vzniká často tím, že přes zimu konzumujeme příliš mnoho upravených potravin, ovoce z dovozu a umělých sladkostí. A tak se nám do buněk uloží spousta nežádoucích až toxických látek, které přirozeně v jarním období, kdy odlehčíme stravu, z těla odcházejí a jejich metabolity právě způsobují onen syndrom. A my vedle propukající se přírody vidíme ten kontrast k sobě, najednou si přijdeme starší, unavenější a zanesení.

Jak z toho ven?

Volba je pouze na vás! Dát si rozhodnutí, že letos to bude jinak a dodržet ho. Mít nastavenou pozitivní mysl, chodit do přírody na čerstvý vzduch a časté procházky nevynechávat ani kvůli nestálosti počasí. Není nic jednoduššího než přibalit do stylového batohu Beckmann, třeba s květinovým motivem, pláštěnku, zimní rukavice či horký čaj s rumem.

Pročistěte se a probuďte tělo!

Všude kolem vás raší tolik nového života, který vám pomůže na cestě za zdravím. Pořiďte si proto nějaký plátěný vak na záda, do kterého nasbíráte bylinky, které potkáte v lese či u potoka. Kopřiva pro očistu krve a ledvin, bršlice pomůže s játry a podběl proti kašli. Pamatujte, že jarní bylinky jsou křehké a spíše určené k přímé spotřebě. Dopřejte si jen kvalitní a lehkou stravu, jenž si můžete předchystat ráno vždy do svačinových boxů a vzít si je kdykoliv s sebou. Slazené nápoje nahraďte čistou vodou či bylinkovým čajem. A v neposlední řadě buďte ke svému tělu laskaví a ohleduplní.

Publikováno: 23. 03. 2021

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam