Nevíte, kam s lahví dobrého vína? Vybudujte si domácí vinotéku!

Nevíte, kam s lahví dobrého vína? Vybudujte si domácí vinotéku!

Také si čas od času koupíte lahev lepšího vína a je vám líto ji otevřít? Odložíte ji někam stranou a vychutnáte si ji až při slavnostnější příležitosti. Několik dalších lahví vám přinesli přátelé a aby toho nebylo málo, obdarovali vás i kolegové v práci. Pokud se vám lahvinky začaly množit a chcete je mít „v pohotovosti“ (tedy vychlazené na ideální teplotu), zřejmě vám nezbude, než si založit malou domácí vinotéku...

Jaká je ideální teplota pro skladování vína?

Pokud jste víno doposud skladovali ve sklepě nebo v klasické chladničce, pravděpodobně jste si ho nikdy nevychutnali tak, jak se sluší a patří. Nejlepší chuti totiž docílíte pouze tehdy, když nápoj vychladíte na ideální teplotu, která se liší v závislosti na typu vína. V největším chladu si libuje růžové víno, které se chladí na 7°C. Bílému svědčí 12°C a červenému 15 až 18°C. Zřejmě sami uznáte, že docílit požadované teploty ve sklepě nebo v chladničce není možné. Jak z toho ven? Velmi jednoduše – zachrání vás lednice na víno!

Jak vybrat chladničku na víno?

Lednice na víno jsou stále oblíbenější a rozhodně nepatří mezi „exotické“ spotřebiče, které najdete jen v příbytcích rozmařilých boháčů a someliérů. Naopak jsou cenově dostupné a může si je pořídit každý. Liší se dispozicemi (nejmenší chladničky pojmou jen několik málo lahví a i více než sto lahví), systémem chlazení (termočlánek a kompresor) a samozřejmě i designem. Chladničky jsou k mání v elegantním nerezovém či černém provedení a pokud si připlatíte, budete si moct pořídit opravdu nevšední kousek v prošívané kůži. Velmi efektní může být podsvícení LED diodami, které z na první pohled obyčejné chladničky udělá designový klenot. Svou osobní gastro vinotéku si můžete pořídit na www.domaci-vinoteka.cz. Specializovaný prodejce jako jeden z mála nabízí pouze chladničky od uznávaných výrobců. Na své si přijdou ti, kterým stačí malá domácí vinotéka pro pár lahví, ale i provozovatelé vyhlášených restaurací a vinárnen.