Design Apple Watch Series 8 bude asi hranatý

Design Apple Watch Series 8 bude asi hranatý

Zatímco smartphone dnes nosí v kapse prakticky každý včetně lidí v důchodovém věku, chytré hodinky tak širokou základnu uživatelů nemají. Přesto se nedá říct, že by o ně nebyl zájem. Mezi nejlépe hodnocené modely patří Apple Watch, které se v roce 2021 dočkaly 7. generace. Letos však předají žezlo nástupci – modelu Apple Watch Series 8, jehož design by měl být výrazně propracovanější. Co od něj očekávat a jaké přinese funkce? Do představení zbrusu nových chytrých hodinek z produkce amerického giganta Apple Inc. sice ještě nějaký ten pátek zbývá (oficiálně proběhne až 13. září), ale na sociální síť Twitter „prosákl“ render, tedy reálně vypadající obraz vytvořený z počítačového modelu. Na první pohled jsou patrné výrazné designové změny, které by mohly vyvolat enormní zájem nejen u fanoušků značky.

Hranatá je nová černá

Hranatý design, tedy kombinaci rovných linií a nezaobleného displeje, spousta fanoušků dychtivě očekávala již s příchodem současné nejnovější generace. Jenomže chytré hodinky Apple Watch Series 7, byť toho nabídly mnohem více než předchozí modely, zůstaly věrné zaoblenému tvaru. Uniklý render nasvědčuje tomu, že tentokrát již zkrátka nepřijdou. Na rovných bocích šasi by měla být (na pravé straně) digitální korunka pro ovládání a pod ní tlačítko, na levé straně pak dva průduchy (pro mikrofon a reproduktor). Rovný design se s nejvyšší pravděpodobností nevyhne ani displeji, který díky tomu nabídne ještě o něco větší plochu. https://www.youtube.com/watch?v=kxcoQgEqZ6g Na renderu vypadají Apple Watch Series 8 velmi dobře. Působí elegantním dojmem a perfektně ladí s rovnými liniemi iPhonů 12 a 13. Pokud se Apple skutečně přikloní k hranatému designovému pojetí, určitě nebude mít o zákazníky nouzi. A stoprocentně bude opět možné libovolně měnit řemínky na Apple Watch. Nicméně útlý řemínek 20mm na ně určitě pasovat nebude, předpokládají se velikosti 41mm nebo 45 mm.

Jaké nové funkce Apple Watch Series 8 nabídne?

Příští generace chytrých hodinek samozřejmě přijde i s několika zbrusu novými funkcemi. Oficiální zdroje sice mlčí jako hrob, ale předpokládá se podpora měření tělesné teploty a nový systém watchOS 9 s množstvím vylepšení a novinek. Kdyby vás Apple Watch Series 8 neoslovily, možná vás oslní odlehčené Apple Watch SE 2 nebo odolné Watch Extreme Edition. Také tyto modely by totiž měly být představeny společně s osmou generací standardních jablečných hodinek. Repete na závěr: Kdy Apple Watch 8 vyjdou? Apple Watch se zpravidla ohlašují a vydávají v září, jak tomu bylo již delší dobu. Apple Watch Series 8 budou pravděpodobně vydány někdy v druhé polovině roku 2022 spolu s iPhonem 14. Řada Apple Watch Series 8 tak bude pravděpodobně oznámena v září 2022. Jaká bude u Apple Watch 8 cena? Zatím nevíme, kolik budou Apple Watch 8 stát, ale je dost pravděpodobné, že budou mít podobnou cenovku jako Apple Watch 7, tedy startovací cenu kolem 399 dolarů, tj. lehce přes 9 tisíc Kč.  

Publikováno: 24. 05. 2022

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam

Tagy: apple watch 8 | apple watch 8 cena | apple watch 8 datum | apple watch 8 kdy vyjdou