Jak dlouho se může nosit rouška?

Jak dlouho se může nosit rouška?

Během nošení vám rouška postupně zvlhne a ztrácí svou účinnost. Když se tak stane, vyměňte ji za novou, čistou. Zvlhlé jednorázové roušky patří do koše, látkové je třeba vyprat – poté je lze nosit opakovaně. Skvělou volbou jsou tyto luxusní roušky z Rouškoshopu opatřené certifikovanou antibakteriální látkou s aktivním stříbrem. Prodejce má skladem široké spektrum roušek pro muže, ženy i děti, a to v různých barevných provedeních. Zájemci si pak mohou objednat vlastí potisk – třeba logo firmy nebo jakýkoliv motiv.

Co s jednorázovou rouškou?

Jednorázové roušky jsou určeny pouze na jedno použití. Po použití by měly být odstraněny (nedotýkejte se zepředu, odstraňujte zatažením za elastické šňůrky zezadu) a okamžitě zlikvidovány.

Jak dezinfikovat roušku?

Látkové resp. bavlněné roušky perte nejméně jednou denně v mýdle nebo saponátu v horké vodě (nejméně 60 stupňů Celsia). Pokud nemáte možnost prát v horké vodě, pak:

  • roušku omyjte v mýdle / saponátu a vodě při pokojové teplotě a povařte ji ve vodě alespoň 1 minutu, nebo:
  • ji vydezinfikujte namočením na 1 minutu do 0,1% chlóru a následně důkladně opláchněte vodou pokojové teploty (na roušku by neměly být žádné toxické zbytky chlóru).

Jednorázové roušky jsou určeny k jednorázovému použití a po použití je třeba je vyhodit / zlikvidovat. Nedoporučujeme jednorázové roušky opakovaně nosit a dezinfikovat.

Trh s rouškami se neustále vyvíjí a týmy vědců, vývojářů a výrobců den co den pracují na inovacích, které mají ambici maximalizovat ochranu zdraví a pohodlí při nošení roušek. Viz nabídka na rouskoshop.cz, kde najdete stylové roušky pro muže, ženy i děti, které nabízí vysokou úroveň komfortu při nošení.

Publikováno: 03. 03. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam