Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Technika

Digitálním kamerám neodzvonilo!

Fotografie představují ideální způsob, jak alespoň do určité míry uchovat vzpomínky na neopakovatelné zážitky. A videonahrávky jdou ještě dál. Jedině díky nim si vybavíte momenty opravdu věrně. A není to tak dávno, kdy šly zaznamenat jedině prostřednictvím kamery, ale dnes lze natáčet videosekvence pomocí mobilních telefonů, tabletů a fotoaparátů. Nabízí se proto otázka – najde dnes běžný uživatel využití v digitálních kamerách?

Tablety a smartphony teď nechme stranou. Nepočítáme-li hi-endové modely, pak tato zařízení slouží především k focení a natáčení momentek, ale kvality samostatných zařízení se od nich nedočkáte. Ale co fotoaparáty? Ty přece zvládají také poměrně kvalitní videosekvence.

Pokud se chystáte především fotit a videa budete pořizovat jen občas, investujte do fotoaparátu. Na druhou počítejte s tím, že videa v lepší kvalitě dosáhnete jen s lepšími modely, které podporují FullHD rozlišení. V takovém případě se ovšem nevyhnete investici, která cenu kamery výrazně přesáhne. A ani od špičkových fotoaparátů nemůžete čekat vlastností, které mají digitální kamery. Konec konců jde o zařízení, které primárně slouží právě k natáčení videa.
Mezi největší přednosti moderních digitálních kamer patří velmi slušný optický zoom, perfektní redukce otřesů a nárazů a spousta přednastavitelných režimů, které vám natáčení videa maximálně usnadní.Canon kamera

Jak vybrat digitální videokameru?

Výběr digitální kamery závisí na vašich požadavcích a samozřejmě i finančních možnostech. Mezi základní kritéria patří typ paměťového média, přičemž se nabízí:

mini DV – digitální kamery natáčí na mini DV kazetu, na kterou se vejde 60 – 90 min. záznamu. Mini DV kamery jsou vhodné pro ty, kteří chtějí se záznamem dále pracovat (stříhat, přidávat efekty a zvuky apod.)

DVD kamery – video se zaznamenává na DVD, které lze přehrát v PC nebo na DVD přehrávači.

HDD kamery – chcete točit velmi dlouho? HDD kamery jsou vybaveny harddiskem, který pojme desítky hodin záznamu ve Full HD kvalitě.

Kamery na paměťové karty – zřejmě nejrozšířenější forma záznamu. Díky paměťové kartě je konstrukce těchto typů kamer menší a lehčí. Paměťové karty lze měnit a v případě potřeby vymazat a opětovně použít.

Zařízení však můžeme rozdělit i na základě způsobu využití a to na kamery pro běžné uživatele a profesionální kamery. Ty se samozřejmě pohybují v úplně jiných cenových relacích a jejich potenciál využije opravdu jen kameraman z povolání.

A nesmíme zapomenout ani na fenomén, který se v poslední době těší neskutečné popularitě. Jde o sportovní neboli outdoorové videokamery, které jsou velmi lehké, kompaktní a odolné. Jednoduše přizpůsobeny pro natáčení adrenalinových aktivit, které by klasickou kamerou zachytit nešly. Mezi nejvýkonnější sportovní kamery patří modely značky GoPro.

Závěr? Digitální kamery mají i v době multifunkčních zařízení své pevné místo a bude to tak i v budoucnu.

Outdoorova kamera