Dlouhé podzimní večery si zpestříte pletením a háčkováním

Dlouhé podzimní večery si zpestříte pletením a háčkováním

Ne všichni patří k příznivcům sledování televize nebo četby knih. Preferují kreativní činnosti a ruční práce. Ruku na srdce. Díky pletení nebo háčkování procvičíte všechny prsty, skvěle se zabavíte, a dokonce vytvoříte něco hodnotného. Nehledě na to, že jsou pleteniny a háčkované doplňky velmi trendy. Předtím, než začnete s pletením, seznamte s úchopy a technikami, pořiďte si potřebné pomůcky, vzory, vlnu a výměnné jehlice Knitpro. Dnes existuje nespočet knižních návodů a videotipů, takže to nebude problém. Tvůrčí aktivita prospěje mladým dívkám i starším generacím. Jakmile se do práce obujete, pletení vám půjde jako po másle.

Co všechno si můžete uplést?

Pokud si myslíte, že jsou v kurzu jen pletené svetry na zimu, tak to jste na omylu. Je toho opravdu mnoho, co lze uplést a uháčkovat. Samozřejmě, že se vám bude hodit sada háčků na háčkování a pletací jehlice. Bez toho se prostě neobjedete. Dále si opatřete kvalitní přízi a vlnu. Jestliže nejste prudce kreativní, inspirujte se na internetu. Pro začátek si upleťte pestrobarevnou šálu a uháčkujte moderní kabelku na drobnosti. Zkušené pletačky si dokážou vyrobit sukně, šaty, halenky, dokonce i plavky. V zimním období oceníte hřejivé pletené plédy, ponča a ponožky. Nejlepší na tom je, že půjde o vaše vlastnoručně vyrobené produkty. Nesetkáte se s osobou, která by měla na sobě stejný kousek oblečený jako vy.

Vše krok za krokem

Možná se vám zdá pletení a háčkování nudné, ale opak je pravdou. Jako první se musíte naučit držet jehlice a pracovat s nimi. Pro začátek si zvolte vzory, které jsou snadné. Později se vrhněte na náročnější kombinace. Vždy mějte po ruce kvalitní přízi a vlnu, jenom tak bude výsledek žádoucí. Podívejte se na internetové stránky Propleta, kde najdete všechno potřebné k pletení a háčkování.

Publikováno: 28. 10. 2022

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam