Do Egypta za pyramidami i žraloky

Do Egypta za pyramidami i žraloky

Omrzely vás evropské destinace, které jste v minulých letech procestovali křížem krážem? Udělejte to letos jinak a vydejte se na dovolenou do Egypta. Severoafrická země patří k nejoblíbenějším turistickým cílům a stoprocentně okouzlí i vás. Nabízí pestré možnosti vyžití a pobyt si užije opravdu každý. Ať už se do Egypta vypravíte kvůli opalování a koupání nebo průzkumu místních kulturněhistorických památek, rozhodně neprohloupíte. Vydejte se s námi na malou exkurzi, která vás dost možná přesvědčí, abyste letenky rezervovali ještě dnes.

Vraťte se o několik tisíc let do minulosti

Málokterá země se může pochlubit tak bohatou historií a množstvím přírodních krás jako právě Egypt. Aby také ne, vždyť počátky osídlení sahají až do dávného pravěku. Oblast v okolí největšího vodního toku, řeky Nilu, patřila před několika tisíci lety k nejrozvinutějším oblastem na světě vůbec a právě z této doby zde zůstal jeden z divů světa – pyramidy. Oblastí, které rozhodně stojí za vidění, je velmi mnoho, ovšem v žádném případě nevynechejte návštěvu jižně položeného Luxoru. Právě zde můžete obdivovat nejrůznější starodávné artefakty a zavítat do legendárního Údolí králů. Impozantní je i chrámový komplex Karnak, který se nachází na severním okraji města.

Perfektní koupání a zážitky pod mořskou hladinou

Až vás hodiny dějepisu omrzí, rozložíte si lehátko na některé z mnoha nekonečných pláží na pobřeží Rudého moře. Dříve nebo později vás spalující sluníčko vyžene do osvěžujících vln a ty odvážnější hluboko pod hladinu. Objevování podmořského světa je totiž dalším (a rozhodně ne posledním) důvodem, proč do Egypta míří stále více turistů. Atmosférická, i když ne tak adrenalinová jako je potápění se žraloky, je i návštěva některého z místních bazarů nebo projížďka na velbloudech. Turismus je pro Egypťany velmi důležitý a do značné míry se projevuje i na jejich vstřícném a přátelském chování. Nebudete-li si s něčím vědět rady, neváhejte se zeptat místních. Pravděpodobně vám nebudou příliš rozumět, ale kdo ví, třeba narazíte na někoho, kdo umí anglicky. Recepční v luxusních hotelech ve vyhlášených letoviscích Hurghada, Taba nebo Šarm aš-Šajch určitě ano.