Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Do Egypta za pyramidami i žraloky

Omrzely vás evropské destinace, které jste v minulých letech procestovali křížem krážem? Udělejte to letos jinak a vydejte se na dovolenou do Egypta. Severoafrická země patří k nejoblíbenějším turistickým cílům a stoprocentně okouzlí i vás. Nabízí pestré možnosti vyžití a pobyt si užije opravdu každý. Ať už se do Egypta vypravíte kvůli opalování a koupání nebo průzkumu místních kulturněhistorických památek, rozhodně neprohloupíte. Vydejte se s námi na malou exkurzi, která vás dost možná přesvědčí, abyste letenky rezervovali ještě dnes.

Vraťte se o několik tisíc let do minulosti

Málokterá země se může pochlubit tak bohatou historií a množstvím přírodních krás jako právě Egypt. Aby také ne, vždyť počátky osídlení sahají až do dávného pravěku. Oblast v okolí největšího vodního toku, řeky Nilu, patřila před několika tisíci lety k nejrozvinutějším oblastem na světě vůbec a právě z této doby zde zůstal jeden z divů světa – pyramidy.

Oblastí, které rozhodně stojí za vidění, je velmi mnoho, ovšem v žádném případě nevynechejte návštěvu jižně položeného Luxoru. Právě zde můžete obdivovat nejrůznější starodávné artefakty a zavítat do legendárního Údolí králů. Impozantní je i chrámový komplex Karnak, který se nachází na severním okraji města.

Perfektní koupání a zážitky pod mořskou hladinou

Až vás hodiny dějepisu omrzí, rozložíte si lehátko na některé z mnoha nekonečných pláží na pobřeží Rudého moře. Dříve nebo později vás spalující sluníčko vyžene do osvěžujících vln a ty odvážnější hluboko pod hladinu. Objevování podmořského světa je totiž dalším (a rozhodně ne posledním) důvodem, proč do Egypta míří stále více turistů. Atmosférická, i když ne tak adrenalinová jako je potápění se žraloky, je i návštěva některého z místních bazarů nebo projížďka na velbloudech.

Turismus je pro Egypťany velmi důležitý a do značné míry se projevuje i na jejich vstřícném a přátelském chování. Nebudete-li si s něčím vědět rady, neváhejte se zeptat místních. Pravděpodobně vám nebudou příliš rozumět, ale kdo ví, třeba narazíte na někoho, kdo umí anglicky. Recepční v luxusních hotelech ve vyhlášených letoviscích Hurghada, Taba nebo Šarm aš-Šajch určitě ano.